Отці розповіли, як потрібно відзначати Різдво

Автор:     Опубліковано: 6 Січня 2016 о 18:45    663 переглядів

Різдвяно-новорічні свята – період вихідних та родинних зустрічей. Отці кажуть, дуже добре, що люди дотримуються традиційного святкування, збираються родинами за столом, але важливо пам’ятати про причину таких зустрічей.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Згадуємо в цей день початок справи нашого спасіння пришестя на землю – Господа Спасителя нашого Ісуса Христа. Відповідно цей день, як і кожен святковий день, ми присвячуємо молитві і богослужінню».

МИКОЛА МЕДЮХ, сотрудник Собору Матері Божої на території Марійського духовного центру в Зарваниці УГКЦ:

«Ми, насамперед, повинні пам’ятати, що очікуючи Різдва – ми не повинні в день Різдва забути про найголовніше – про іменинника, про самого Христа. Бо попри всі підготовки, попри всі клопоти, ми інколи так заклопотані, що ми забуваємо найголовніше. Ми можемо дуже гарно прикрасити храми, ми можемо зробити ілюмінації, дуже багато всього, що може нас дивувати, але попри те все – ми можемо забути про найголовніше – ми, насамперед повинні дивувати Христа своїм правдивим християнським життям».

Передумовою Різдва є Святий вечір. Ми звикли, що на столі має бути 12 пісних страв, проте це не настільки важливо. Кожен може готуватися до вечері в залежності від своїх можливостей. Проте, наголошують священнослужителі, не варто забувати про піст духовний, якого маємо дотримуватись до Різдва.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

 «Традиційно, 6-го січня ввечері вся сім’я збирається на, так звану, Святу вечерю. Наголошується завжди на тому, що це є ще день пісний, і, відповідно і вечеря теж повинна бути пісною. Вже піст закінчується, не пісний день – 7-го січня. Тому люди починають своє святкування якраз, в першу чергу, з молитви, з коляди».

 МИКОЛА МЕДЮХ, сотрудник Собору Матері Божої на території Марійського духовного центру в Зарваниці УГКЦ:

«Важливо, щоб ми в цей вечір поколядували. Бо, погодьтеся, ми відучилися колядувати. Нам простіше ввімкнути радіоприймач або навіть дивитися телевізор, коли там, скажімо, показують передачі різдвяного циклу, але ми не колядуємо. Тому завданням батьків – прищепити дітям любов до українських звичаїв, традицій, плекати і, звичайно, щоби всі пішли до церкви».

Щодо Різдва, то цей день повинен бути наповненим любов’ю не лише до святого немовляти, а й до людей, які вас оточують.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Цей день, як день, який особливо присвячений Господу, звичайно, що варто особливо старатися робити добрі діла. Тобто принести цю радість Різдва тим людям, які її потребують. В першу чергу нашим родичам. І в цей день ми повинні особливо старатися робити добрі, хороші вчинки, добрі діла, тому що це день радості, день добра, день світла і день,   коли Господь проявив свою особливу любов до нас. І цю любов ми повинні нести до інших людей». 

залишіть коментар