Підпалювання петард для 13-тирічного хлопчика закінчилось плачевно

Автор:     Опубліковано: 12 Січня 2016 о 21:25    1 277 переглядів

Новорічно-різдвяні свята не для всіх завершились спокійно. 13-тирічний хлопчик отримав серйозні травми руки після вибуху петарди. Зараз він в лікарні, йому частково ампутували 3 пальці.

13-тирічний Юра зараз в лікарні. На Різдво він був у селі Настасів Тернопільського району в гостях у бабусі. У місцевому магазині із друзями купив петарди, одна з яких і стала причиною його травми.

ЮРА, постраждав від петарди:

«Зустрів друга, і ми пішли з ним пройтися, потім ще одного друга зустріли, потім вирішили пройтися. Ну, проходили попри той магазин, і там якраз зайшли, щось хотіли собі купити перекусити. Потім прийшов, там якраз почули, що такий менший хлопчик, ну, певно, в якому 4-5 класі, тоже купляв петарди, йому їх продали».

Хлопці вирішили і собі позабавлятись. Юра розповідає, грались на вулиці, але одна з петард не хотіла запалюватись. Її він і приніс додому. Коли вдалося підпали – загасити не зміг. Вибухнула недитяча іграшка в його руках. До приїзду швидкої, допомогу надавала бабуся.

ЮРА, постраждав від петарди:

«Мене спочатку оглушило, але я не боюся. Ну, нема тих 3-х пальців – і нема. Я вже багато такого надивився. … Та от навіть по фільмах бачив, але мене просто боліло. Не так страшно, як боліло. Я  весь час от так от за зап’ястя тримався. Через то, що коли за зап’ястя тримаєш – менше крові поступає в руку і тоді багато крові не втратиш».

ІРИНА, мама Юри:

«Ну, всі його хвалили, що дуже стійко, дуже важко. Але я переживаю, щоб в нього потім не було… він ще зараз не усвідомлює, я так бачу, до кінця, такою, як вона є. Він ще не вірить сам в то, я ще не вірю. Ні чоловік, ні я, ні мама ще. Ми поки не бачили – ми ще не віримо. Ну, важко йому. Йому боляче».

Лікарі просять батьків бути обачнішими, адже кажуть якраз в період зимових свят і канікул кількість подібних травм зростає.

МИХАЙЛО ПРОЦАЙЛО, завідувач ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської обласної дитячої лікарні:

«Всі пальчики були травмовані. Тобто нігтьова фаланга 1-го, 2-го і 3-го пальчика була відірвана. Мало того, що вона була відірвана, вона ще й обпечена. І тому, в ургентному порядку, тобто в невідкладному стані, ми вночі робили операцію і намагалися зберегти ті пальчики. На щастя, ці пальчики нам вдалося зберегти, крім нігтьових фаланг 1-го, 2-го і 3-го пальчика. Як буде поводитися ця рана – ми не знаєм. Ми намагаємся зберегти ті пальчики, щоб вони були функціональні, повноцінні, красиві, але, але…».

Зараз правоохоронці розпочали адміністративне провадження проти підприємця, в чиєму магазині дитині продали піротехніку. Батьки мають намір звертатися до суду.

ІРИНА, мама Юри:

«Вони не повинні бути, тільки я так думаю в спеціалізованих магазинах і повинні продаватися тільки повнолітнім. Тільки дорослим. Неправий був той, хто йому продав. Він був неправий, що він її купив, це його помилка, він за неї поплатився, але в першу чергу винен той продавець, який продав йому, маленькому, неповнолітньому ту петарду».

 

 

залишіть коментар