Тарифи на послуги водоканалу зростуть, але коли не відомо

Автор:     Опубліковано: 17 Січня 2016 о 22:31    560 переглядів

Нові тарифи на послуги більшості водоканалів України мали вступити в дію з 1-го січня 2016-го року. Проте відповідна постанова наразі лише проходить процес реєстрації в Міністерстві юстиції.

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»:

«Ми інформували наших споживачів, що вони будуть стосуватися мешканців багатоквартирних будинків. І з вступом в дію, з квитанцій тернополян зникнуть нарахування за абонентське обслуговування і за повірку лічильників, яка буде відбуватися з 1-го січня 2016-го року».

Оскільки постанова не набрала чинності, то в квитанціях за січень рядок за абонентське обслуговування ще буде. Якщо ж говорити конкретно про повірку лічильників, то з 1-го січня 2016-го року почала діяти нова редакція Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність», де вказано, що вартість повірки лічильників закладається в тарифи.

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»:

«Питання ще залишається далі не врегульованим, тому що в діючі тарифи, тобто розмір яких є зараз 8,26 – витрати на повірку лічильників не включені. Відповідно, «Тернопільводоканал» звернувся за роз’ясненням в Національну комісію, але в січні місяці ми проводим повірку і не виставляєм додаткової плати за ці роботи нашим абонентам».

В «Тернопільводоканалі» запевняють, підвищення тарифів певною мірою дасть змогу людям економити.  Якщо раніше повірка лічильників та абонентське обслуговування обходились мешканцям у конкретну суму, то тепер все залежатиме від кількості використаної води. Щодо аварійного обслуговування, то його в квитанціях залишають.

ВОЛОДИМИР ВОДОВІЗ, начальник планово-економічного відділу КП «Тернопільводоканал»:

«Аварійне обслуговування, ми звернулися в міську раду, воно буде, має намір змінитися, коли буде встановлюватися новий тариф на обслуговування прибудинкової території, і, відповідно, квартплати».

Новий тариф на постачання холодної води, який включає абонентське обслуговування і повірку лічильників,  на 72 копійки більший від зараз діючого і становить неповних 9 гривень. Щодо жителів приватного сектору, то поки що в їхні тарифи повірку лічильників не включили.

залишіть коментар