Тернопільські пластуни традиційно запалили «Різдвяну свічечку»

Автор:     Опубліковано: 11 Січня 2016 о 21:35    245 переглядів

Близько півтисячі пластунів Тернополя минулих вихідних зібралися в Українському домі «Перемога», щоб відзначити Різдво.

НАТАЛІЯ ШИМКІВ, голова Тернопільського Пласту:

«Так, як кожна сім’я збирається на Різдво разом, їдять кутю, пампушки, колядують, так і само пластуни. Тому що нас є багато, в нас є така велика пластова сім’я, ми збираємося кожного року в Тернополі 9-го січня, аби відсвяткувати Різдво Христове».

Підготовка до такого свята займає чимало часу. Долучають до дійства і тих, хто вже не є активним пластуном. Наталя Шимків каже, «Різдвяна свічечка» для них – це ще одна причина зібратись великою пластунською родиною.

НАТАЛІЯ ШИМКІВ, голова Тернопільського Пласту:

«Готуємося всі заздалегідь, приблизно до 2-х місяців, кожен курінь, гурточок – від самих найменших до найстарших вчать колядки, ставлять вертепи на українські злободенні теми і всі разом збираємося і показуємо ці вистави».

Одні з найменших пластунів – Наталочка і Іринка двоюрідні сестрички. Кажуть, віршики вчили старанно, а таке свято їм цікаве.

ІРИНКА і НАТАЛОЧКА – учасниці «Різдвяної свічечки»:

«Не бійтеся, вставайте, сталося диво. Нарешті дочекалася земля.

Тепер нема страху. …»

Однією із головних  родзинок «Різдвяної свічечки»  була сценка із козою. 9-тирічний Іванко мав у ній відповідальну роль.

ІВАНКО – учасник «Різдвяної свічечки»:

«Я – лікар ще старої науки, усі болячки лікую». Маю ще підійти до кози і поміряти пульс, і сказати, що це невідома хвороба, а потім вколоти уколом. Вона встане і побіжить».

Нагадаємо,  пластову акцію «Різдвяна свічечка» започаткували у діаспорі у 50-х роках минулого століття. 

 

залишіть коментар