У тернопільському училищі скандал через методи виховання

Автор:     Опубліковано: 28 Січня 2016 о 20:25    2 360 переглядів

Це відео зняли восени, і лише днями поширили в мережі Інтернет. Привселюдне вибачення – один із методів виховання в Тернопільському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі. Про зафільмовану ситуацію ми запитали у директора цього навчального закладу.

АНДРІЙ КАПЛУН, директор ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі:

«Якщо до цього випадку – в правилах є записано, перший пункт – забороняється палити, курити. Про це знають учні, про це знають батьки, про це знають педагоги. Всі ми знаєм. І всі дякують, що в нас такі порядки і такі методи виховання. От мене питали: «А які в Вас методи виховання?Ви шо, Макаренко?», я кажу: « Я Каплун. Але багато читаю педагогіки, начитався і по-каплунівськи виховую». І ще ніхто з батьків на зборах батьківських мені не сказав, що це я роблю неправильно».

Директором училища Андрій Каплун працює вже два десятки років. Каже, з усіма правами, обов’язками і виховними методами учні та батьки ознайомлені.

АНДРІЙ КАПЛУН, директор ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі:

«Хтось щось якщо не зрозумів – запитайте. Ні – перечитайте. Складається протокол і всі батьки підписуються і одним із перших питань – що заборонено – паління. – І які методи покарання передбачені за таке порушення?

–         Ну пробачення попросити треба ж?

–         А чому на колінах?

–         Ну, став учень на коліна і шо? Ну, я стану зараз на одне коліно – вибачте, я хочу навчатись. Не хочеш – не ставай. Не хочеш – не роби цього. Я ж не брав його за рукав чи за вушко і казав – ставай. Але я сказав – покажися».

Саме куріння стало причиною того, що хлопці просили вибачення навколішки. Андрій Каплун додає, поведінка деяких учнів залишає бажати кращого.

АНДРІЙ КАПЛУН, директор ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі:

«Но, як вони сьогодні приносять коноплі – дівчатка, якщо хлопці приносять тютюн, і хто знає шо, а ви не знаєте шо це таке, а там хто-знає шо є і ше є наркота – то шо, їх гладити по голівці? Свої методи виховання є. Вот, ви один бачили – йди попроси серед всіх пробачення. Ніхто його на коліна не ставив. Не хочеш – не ставай. А хто тебе ставить?Ви бачили у відео, що я приходив з групи і вів сюди? Не бачили. Ви бачили, що я його таскав на низ? Не бачили».

Поспілкувавшись із директором закладу, ми хотіли почути й думку учнів. У клас до третьокурсників Андрій Володимирович зайшов із нами.

 ВІТАЛІК, навчається на 3-му курсі ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі:

«Заборонено сигарети, телефони – це всі знають, що не можна це носити. Всякі предмети, які колючі, ріжучі – всьо заборонено. Методи покарання – ну, прибирати шось там, ше шось робити, сніг відкидати там, може. Ну, такі от методи покарання.

–         А от такі публічні вибачення часто бувають в вас?

–         Ну, щоб виходив хтось на лінійку і так до мікрофона близько, що щось зробив – то так».

НАТАЛЯ, навчається на 3-му курсі ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі:

 «Ну, не все влаштовує, але вчитися можна.

– А що не влаштовує?

– Телефони не можна носити.

– Але це обговорювалося до того, так?

– Ну, так.

– А якщо є телефон, що тоді?

– Якщо ти взяв телефон потрібно здати його майстру, потім забрати. Ну, якщо знайдуть, то директор попереджав, що віддасть після 3-го курсу або батькам».

АНДРІЙ, навчається на 3-му курсі ТВПУ ресторанного сервісу і торгівлі:

 «Якби зі мною таке сталося – я би особисто на коліна не став. Я, мабуть, би просив забрати документи і піти в інший навчальний заклад, який би мене задовольняв. Ну, це моя особиста думка».

Говорити не на камеру і вже без присутності директора наважились й інші учні. Розказали ще кілька варіантів виховання «по-Каплунівськи».

«Було таке, що дуже претензії були – як курити не можна? Нема пар, не на парі сидиш і куриш. Пари скінчилися, вийшов покурив. Він каже: тут обласна лікарня нагорі, вище обласної лікарні – там робіть, що хочте. Але навіть коло магазину стояти курити – якби він зловив. Там – матеріальна допомога., гроші, стипендія, щось купити – хлорку, відра, багато такого всякого. На училище лопати, зараз зима – треба лопати, сніг кидати».

«Ну, ми приїхали, він зразу було десь 20 сотиків, нас було 15 людей. І ми як збирали картоплю – це було дуже тяжко. Він їздив на тракторі і нам просто казав 3 сорти збирати, було дуже тяжко. Потім він поїхав по прицеп і ми нагружали зразу, потім в нього вдома ще висипали. І я після цього захворів на тиждень.

–         І ніхто нічого не оплачув? Це вас як, з пар забирали чи як це було?

–         Так.

–          Нас було, тоді дехто по відказувався десь до 20, може й менше. І майстриня так само».

На сайті Тернопільської обласної адміністрації вже розмістили інформацію про створення спеціальної комісії, яка вивчає деталі ситуації на відео. Стосовно директора Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі розпочали службове розслідування. Перевіряють ситуацію і правоохоронці.

5 Comments

 • 05.02.2016р. відбулося засідання Громадської ради при департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА.
  Порядок денний:
  1.Звіт про роботу директора департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Л.Л.Крупи за період перебування на посаді. Доповідач: Л.Л.Крупа.
  2.Представлення та програма директора департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА О.З.Хоми. Доповідач: О.З.Хома.
  3.Про виконання ДО ТОДА постанови Кабінету Міністрів «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Доповідач: І.М.Чорна.
  4.Про заходи, вжиті ДО ТОДА в зв’язку із виявленими фактами адміністративних та кримінальних правопорушень директора Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі А.В. Каплуна. Доповідач: О.З.Хома.
  5.Про план виконання ДО ТОДА програми «Шільний автобус». Доповідач: О.З.Хома.
  6.Розгляд звернень громадян.
  6.1.Працівників Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.
  6.2.Колективу ДНЗ «Кременецький професійний ліцей».
  6.3.Мешканців гуртожитку ДНЗ «Бучацьке ПТУ».
  7.Про виконання попередніх рішень. Доповідач: І.М.Чорна.
  8.Звіт про роботу в атестаційній комісії, яка здійснювала державну атестацію Новосільського обласного спеціального навчально-виховного комплексу 14-29. 12.2015р.. Доповідачі: І.Я.Король, А.Г.Назаренко, І.М.Чорна.
  9.Звіт про роботу в оргкомітеті Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016». Доповідач: І.М.Чорна.

  Директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА доповіла про заходи, вжиті в зв’язку із виявленими фактами адміністративних та кримінальних правопорушень директора Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі А.В. Каплуна. Доповідна із висновками комісії направлена в Міністерство освіти і науки України. В понеділок 08.02.2016р. в МОН України комісія розглядатиме дане питання. За рекомендацією департаменту це може бути догана, або ж звільнення з посади.
  Голова Громадської ради І.М.Чорна повідомила, що ще 9 червня 2015р. на засіданні Громадської ради розглядалося питання по фактах зловживань службовим становищем директором А.В. Каплуном.
  Зокрема, із звернення студентів Тернопільського вищого професійно-технічного училища №1 стало відомо: « про запровадження директором училища системи матеріальних штрафів «покарання рублем». За порушення дисципліни студентом, директор погрожує виключенням, або пропонує батькам сплатити штраф (повернути стипендію), або ж на визначену суму купити те, що, мовляв, потрібно для училища і написати заяву, що це вони роблять як добровільні внески. Порушення дисципліни в училищі регламентується «Правилами поведінки учнів», які розроблені в цьому ж навчальному закладі і затверджені самим директором. Частина положень цих правил уже самі по собі є посяганням на права та свободу громадянина. Студенти проходять «виробничу практику» безоплатно працюючи поварами, офіціантами в кафе «Марія» по вул. Лозовецька, 24. Кафе надає платні послуги по громадському харчуванні, бенкетах, весіллях».
  На засіданні 09.06.2015р. був присутній директор департаменту освіти і науки ТОДА Л.Л.Крупа. Проте, жодних заходів з перевірки фактів та усунення грубих порушень зі сторони директора училища не вжив.
  Громадська рада при департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА засуджує антипедагогічні дії А.В. Каплуна.
  Члени Громадської ради вважають, що діяльність А.В.Каплуна дискредитує професію вчителя, завдає шкоди психічному здоров’ю дітей. Нав’язуванням антипедагогічних, авторитарних методів роботи, деморалізує педагогічний колектив.
  Зважаючи на те, що А.В.Каплун не тільки не визнає своїх помилок, а ще й хизується своїми антинауковими методами, продовжує погрожувати студентам, змушує відмовлятися від своїх свідчень, погрожує батькам, журналістам, демонструючи неадекватну агресивну поведінку, окрім звільнення варто заборонити йому подальшу педагогічну діяльність.
  В колективі також є педагоги, які уже потрапили під негативний вплив цього квазіпедагога і на даний час створюють неменшу загрозу для психічного здоров’я студентів, запроваджуючи «каплунівські методи».
  З метою профілактики подальших інцидентів, департаменту освіти варто організувати для педагогічного колективу училища курс просвітницьких лекцій з педагогіки та психології з обов’язковим іспитом. Провести дострокову переатестацію.
  Одностайним рішенням Громадська рада при департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА наполягає на звільненні з посади директора Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі А.В. Каплуна.

  Звернення до Громадської ради
  при департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА можна надсилати на адресу: Gromad.rada.osvita@gmail.com
  46021, м. Тернопіль, вул. М. Грушевського, 8,
  департамент освіти і науки Тернопільської ОДА
  Голові Громадської ради при департаменті освіти і науки
  Тернопільської ОДА Чорній Ірині Михайлівні.

 • Немаю жодного відношення до навчального закладу який обговорюється, закінчила ТНЕУ кілька років тому, бачила як поводить себе молоде покоління і неможу не поділитись думкою зі сторони. Жахливо, що наше суспільство нищить ще тих кількох адекватних педагогів, які у нас залишились. На превеликий жаль не всі наші діти є такими якими ми їх знаємо, думаю корона з голови хлопців, які ЗАСЛУЖЕНО встали на коліна не впала, в історії з телефонами також абсолютно підтримую, усі ми знаємо для чого молодим людям вони потрібні – зайти в інтернет, зробити фотографії, списати, погратися, замість того щоб зосередитись на навчанні. Хочеться просто битися головою об стіну, коли спостерігаєш сучасні методи виховання у нашому суспільстві. а щодо випадку з шановним директором, просто він комусь заважає і є інші кандидати на його місце. Це ясно як білий день, і дуже шкода, до чого ми докотилися

 • І я підтримую дії керівника. Молодь зараз на краю ….і треба щось чи когось щоб їх стримувати. В мене племінник навчається у коледжі – і повірте – це жах що там робить ця МОЛОДЬ. Якщо батьки не мають впливу – то нехай держава в особах викладачів змінить їх всесвіт.

 • Мій брат навчався там і провсе те розказував.Але він завжди був на стороні директора,тому що дітей які “виходятьз під батьківської опіки” тільки так можна поставити на місце. Я сама нераз була на батьк.зборах і завжди директор розказував про ті “штрафи”,і жоден з батьків незказав ні слова,всіх це влаштовувало, Завдяки Каплуну ПТУ стало на рівень кращих ,і все ,”в готове крісло” може сісти будь-хто. І що поганого в тому що учень попрацював таке є в кожному ПТУ ,але” крайнім” зробили Каплуна.

 • Методику виховання Каплуна цілком підтримую, хоча вважаю, що для більшої ефективності вона могла б бути суворішою. А нападки на цього вельми розумного педагога – це намагання канцелярських щурів, які, як відомо, уміють тримати ніс по вітру, вислужитись перед високим начальством, віддавши данину сучасним ґлобалістським антилюдським тенденціям на кшталт впровадження ювенальної юстиції, пропаганди сексуальних збочень серед дітей та підлітків, виховування в дітях “толерантності” до недвозначних домагань розбещених кольорових мігрантів та ін. Це ті ж щурі (точніше, їхні діти) які в радянський час знущались над дітьми віруючих батьків в школах, висміюючи та принижуючи їх при кожній можливості, добре розуміючи “політику партії”.
  Хочу запитати у тих, хто роздув на порожньому місці оцей скандал: ВАМ НЕ БРИДКО В ДЗЕРКАЛО ДИВИТИСЬ?

залишіть коментар