У Тернополі символічно вшанували пам’ять Героїв, які загинули під Крутами

Автор:     Опубліковано: 29 Січня 2016 о 18:50    588 переглядів

29-го січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут. У Тернополі цьогоріч громадські активісти вирішили не просто зустрітись, а відзняти символічний ролик.

ВАСИЛЬ ДУБОВИЙ, керівник Молодіжного Націоналістичного Конгресу в Тернополі:

«Ідея виникла в тому, що хочемо зробити якийсь пропагандистський ролик для молоді, який буде нести якийсь певний сенс, щоб не робити якусь звичайну попсову акцію там, для себе. Намагаємся зняти пропагандистський ролик, показати не реконструкцію подій, тому що ми не використовуєм ні автентичної зброї, ні автентичного одягу, а покласти на сучасний лад те, як може збиратися, швидко акумулюватися на якусь загальну, потрібну справу».

Ідею активної молоді підтримали і представники влади.

ІГОР ЧОРНИЙ, заступник директора департаменту сімї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА:

«Сьогодні в нас, 29 січня, ми відзначаєм День пам’яті Героїв Крут, коли 400 студентів, молодих людей, просто вийшли проти 4000-ної армії Муравйова, і вони були першими оборонцями української держави. І ми зараз хочемо згадати оцих Героїв Крут, хочемо показати, що в Тернопільській області про них пам’ятають, і вирішили зняти такий, ну, невеличкий зйомку-відеоролик».

Таку зйомку у Тернополі влаштували вперше. Загалом участь в акції взяли більше семи десятків молодих людей з різних громадських організацій. За сценарієм, учасники після сигналу підбігали до автомобіля, а тоді по черзі передавали зброю.

ВАДИМ, представник цивільного корпусу «Азов»:

«Ця акція зараз, в принципі є символічною,тому що щоби теперішнє покоління не забувало про те, що колись були так само молоді герої, які поклали свої життя, тому що зараз дуже багато побратимів, які, в принципі, також є молодими, вони багато хто поклав вже життя, а інші відстоюють права України».

ОКСАНА, пластунка:

«Я беру участь в такій акції, щоб вшанувати загиблих Героїв, які колись під Крутами билися, були простими студентами, вони не були озброєні і тому хочемо показати, що зараз так само можна боротися за свою Батьківщину, не маючи якоїсь підготовки».

Після дійства на Театральному майдані, учасники акції маршем пішли до залізничного вокзалу, адже бій під Крутами відбувся поблизу залізниці. Вже незабаром відзнятий ролик організатори акції планують поширити в мережі Інтернет.

залишіть коментар