У Тернополі відбувся парад вертепів

Автор:     Опубліковано: 18 Січня 2016 о 22:20    653 переглядів

У неділю в центрі міста дзвінко лунала коляда. Різдвяний концерт «Нова радість стала» протягом кількох годин тішив тернополян та гостей обласного центру різноманіттям колядок та вертепів. Незважаючи на  морозяну погоду, люди дійством були задоволені.

п.ОЛЬГА і ВЕРОНІКА:

«Задоволені. Тільки кажу, зайшли з дитиною дуже холодно. А так, в основному – все гарно.

–         А твої враження як?

–         Добре.

–         А що сподобалося?

–         Мені сподобалося вон то, як там діти каталися».

п. ОЛЕНА:

«Дуже гарно. Дуже гарні були вертепи з дітьми, дуже гарно співали. Ну. І зараз, звичайно, цікаве фольклорне свято, яке вартує уваги всіх мешканців нашого міста і області».

РОМАН:

«Приходили додому вертеп з церкви колядували до нас.

-А де краще? Тут чи вдома було?

Ну, тут. Просто більше людей і більше голосів співають».

п. Леся:

«Перш за все мені подобається загальний дух свята. Радість, доброзичливість, оптимізм, який дарують нашому народові традиційні колядки. Кажуть, що коли дружно, разом, гуртом колядувати, то відкриваються небеса і збуваються всі бажання. Тому нам, як тернополянам, особливо приємно долучитися до цього, взяти в цьому безпосередню участь і, звичайно, отримати від цього масу задоволення».

Заколядувати на сцені Тернополя з’їхалися вертепи з різних куточків нашої області. Вокалістки фольклорно-етнографічного колективу із села Конюхи долучаються до різдвяного дійства не вперше. Кажуть, охоче беруть участь в усіх подібних заходах, бо це приносить їм задоволення.

п. МАРІЯ, фольклорно-етнографічний колектив «Корса», с. Конюхи, Козівський р-н, Тернопільська обл.:

«Ми мали 3 своїх місцевих колядки, місцеві, що тільки в нашому регіоні. Стародавні, там бабусі нашим мамам, мами нам передавали. Ми, в принципі, не чули, щоб ще хтось їх колядував. Берем участь в всіх заходах, куда нас запрошують, а не запрошують, то ми самі приїжджаєм. Ми всі є аматори, ми любим  українську пісню, українське слово».

А ще різдвяно-новорічні свята у Тернополі особливі тим, що міська рада вже 4-й рік поспіль проводить 2 конкурси в цей період: «Різдвяне диво» та «Феєрія новорічного міста».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський головаТернополя:

«Ми щороку намагаємся зробити наше місто красивішим, особливо, в період Новорічно-різдвяних свят. Зробити таку більш казкову, різдвяну атмосферу. І для цього залучаєм не тільки кошти міської ради, хочем залучити тернополян, щоб вони долучались до прикрас свого рідного міста. Тобто мета яка – люди прикрашають свої вітрини, свої території, самі ставлять ялиночки і за рахунок того, що в них красива святкова територія – автоматично прикрашають все місто».

Переможці конкурсів отримали подяку міського голови та грошові винагороди.

залишіть коментар