В медичному університеті «рятували» студентів

Автор:     Опубліковано: 20 Січня 2016 о 18:49    287 переглядів

Не лякайтеся. Це не кадри із фільму-катастрофи і, тим більше, не теракт. «Потерпілі» – теж несправжні, це – студенти Тернопільського медичного університету. У навчальному закладі провели практичне заняття із залученням екстрених служб. За легендою, в будівлі стався вибух газу та обвал. Є постраждалі і навіть – загиблі.

ЮРІЙ БЕРЕСТЕЦЬКИЙ, заступник начальника УДСНС України в області:

«До місця пригоди були направлені усі служби цивільного захисту, які діяли згідно тактичного задуму. В першу чергу, пожежно-рятувальні підрозділи, прибувши до місця події, провели розвідку, провели евакуацію постраждалих студентів, надали домедичну допомогу, і вивели всіх потерпілих».

Після цього «потерпілих» передають медикам та психологам. У когось шок, хтось, попри травми, намагається вирватися та повернутися назад – адже там все ще залишаються люди. Власне, поведінковим реакціям та розладам, які можуть виникнути внаслідок стресової ситуації,  відведена чи не основна роль.

ОЛЕНА ВЕНГЕР, доцент кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«Наші студенти продемонстрували розлади психіки, які можуть бути в такій ситуації. Тобто, це були галюцинації, маячення, істеричне, рухове збудження, реакція тремору, реакція горя».

НАТАЛІЯ ГЕСЮК, старший психолог УДСНС України в області:

«Кожен по-своєму, по різному реагує і на це все є певний вид психологічної допомоги, які ми, в принципі, знаємо, як правильно надавати, щоби людям допомогти, щоби потім це не вилилося в інші якісь хронічні захворювання».

Втім, така подія цікава не лише реакціями «потерпілих», кажуть в медичному університеті.

АРСЕН ГУДИМА, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«Попри рятувальну операцію, велика увага відводилася працівникам служби екстреної медичної допомоги, тому що вони стикаються з ними вперше, проводять медичне сортування. На превеликий жаль, поки що в нормативних документах немає критеріїв медичного сортування, тому для нас це і якийсь науковий компонент є, в тому плані, щоб розробити методичні рекомендації, написати листи у відповідні інстанції, щоб це питання зрухалося зі свого місця».

Учасники дійства переконані – корисними такі навчання є для кожного з них.

ОЛЕНА ВЕНГЕР, доцент кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«Ці навчання корисні і для студентів, тому що вони самі можуть відчувати, що може відбутися в таких ситуаціях, а також корисні для навчальних  служб, для волонтерів, для людей, які надають таку допомогу, і які навчають таким методам допомоги».

НАТАЛІЯ ГЕСЮК, старший психолог УДСНС України в області:

«Ми тривало з різними службами взаємодіємо: з міліцією, з медичними службами. І воно якраз допомагає нам в цьому випадку, разом взаємодіяти, знає кожен, що має робити. І, Боже борони, щось би сталося, то ми вже точно знаємо, як правильно працювати в тій чи іншій ситуації. Я вважаю, що така робота має бути відведена до автоматизму, і краще декілька разів потренуватися, щоби, можливо, колись один раз задіяно все було правильно».

 

 

залишіть коментар