В Тернополі громадські активісти заблокували роботу дистриб’ютора тютюнових виробів

Автор:     Опубліковано: 12 Січня 2016 о 21:16    684 переглядів

12-го січня о 5-й ранку акцію-бойкот проти тютюнової компанії  «Мегаполіс-Україна» розпочали активісти громадських організацій «Автомайдан», «Правий сектор», «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», «УНСО» та цивільний корпус «Азову».

ІВАН КОВАЛИК, активіст «Самооборони Майдану Тернопільщини:

«Ми блокуємо склади монополіста на українському ринку, який контролює роздрібну торгівлю тютюнових виробів. Чому саме ми виступаємо проти цієї компанії? Тому що її власником є Ігор Кесаєв. Це є людина з оточення Путіна, який одночасно володіє зброярським заводом імені Дегтярьова, і фактично він є одним з найбільших постачальників зброї для російської армії, і тої самої зброї, якою захоплювали Крим, і тої ж самої зброї, якою воюють терористи на Сході  нашої країни».

Подібні акції-бойкоти окрім нашого міста, наразі відбуваються ще у Львові, Луцьку, Рівному, Дубно, Києві та Одесі. Активні тернополяни запевняють, таким чином хочуть нагадати людям про те, що воювати з окупантом треба не лише на передовій.

НАЗАР САРАБУН, керівник «Правого Сектора» м. Тернопіль:

«Сьогоднішня акція є в першу чергу показовою – великий її плюс в тому, що ми знов бачимо єдність всіх організацій, які починали об’єднуватися ще з Майдану.  Приємно, що ми не забуваємо, що війну потрібно вести також і в тилу. Плюс це привернення громадськості. Відповідно активісти будуть стояти до кінця, ну, кілька діб, для того, щоб завдати значної матеріальної шкоди прибічникам окупантів».

Активісти розповідають, з проханнями та пропозиціями переглянути статус цього дистриб’ютора тютюнових виробів в Україні неодноразово зверталися і до представників влади. Реакції, на яку сподівалися, не було. Тому вирішили діяти по-іншому.

ІВАН КОВАЛИК, активіст «Самооборони майдану Тернопільщини:

«Вже більше року часу народні депутати, зокрема, наші з Самооборони , такі як: Андрій Левус, Сергій Висоцький, Ігор Лапін вже неодноразово звертались і до Антимонопольного комітету, і до Кабінету Міністрів, і до Президента, і до парламенту, щоби приймати рішення вольові по цій проблемі, проте є тільки суцільні відписки, це все лежить в шухляді».

Представники громадських організацій кажуть, миритися із таким ставленням влади не будуть. Вони озвучили свої вимоги та імовірний розвиток подій.

ІВАН КОВАЛИК, активіст «Самооборони Майдану Тернопільщини:

«Перше: така компанія має бути внесена в санкційний список і проти неї має бути застосований Закон про санкції, тому що ми всі говоримо, щоб Європа вводила санкції, а в той же час російські кампанії, як монополісти, діють на українському ринку. Друге, що ми вимагаємо, щоб Антимонопольний комітет нарешті визнав цю компанію монополістом. Тому що вона до цього часу ще не визнана і платить податки, які набагато менші, якщо вона була б визначена монополістом».

НАЗАР САРАБУН, керівник «Правого Сектора» м. Тернопіль:

«Дуже надіємося, що наш меседж зрозуміють інші люди, бо це далеко не остання наша акція, ми знов тільки попереджаємо, що це тільки початкові акції, вони надто лояльні, і якщо не задумаються, і не введуть відповідних санкцій і влада не почне боротися з бізнесом окупантів тут, на місцях, радикальним організаціям прийдеться працювати радикальніше і змінювати все в набагато більших масштабах».

Поспілкувавшись із активістами, ми сподівалися, що своє бачення ситуації нам розкажуть і представники «Мегаполіс-Україна».

«- Доброго дня! Скажіть, будь ласка, з представниками фірми «Мегаполіс» можна поспілкуватися?ІНТБ телеканал.

-Це навпроти до керівництва.

– А підкажіть як пройти. …

-Підкажіть, будь ласка когось з керівництва «Мегаполісу»

– Не підкажу. Без коментарів.»

Директор підприємства в Тернополі говорити на камеру також відмовився. Наразі блокувати роботу компанії  активісти планують ще кілька днів.

 

залишіть коментар