Вони швейцарські музиканти-віртуози. Він родом з України, вона – з Росії. У Тернопіль приїхали не лише з концертом, але й благородною метою: подарувати скрипки і безкоштовний майстер-клас. Подробиці у нашому сюжеті.
Денис Северин віолончеліст, професор двох вищих музичних шкіл у Швейцарії і президент асоціації «Мистецтво без кордонів». Вже не перший рік музикант зі своїми колегами гастролює по різних країнах з концертами і подарунками.
ТАРАС ВИДИШ, заввідділу оркестрово-струнних інструментів Тернопільського музичного училища
«Для нас привіз, для музичних шкіл, дві скрипочки, одну з яких передається першій музичній школі, а друга передається другій музичній школі. Також смичок, який ми передамо в райони, в якусь з районних музичних шкіл, куди ми поїдемо з концертом, фінансування на що теж виділила асоціація, в особі Дениса Северина».
Окрім вищезазначених подарунків, привезли ще два комплекти струн, які підуть в призовий фонд конкурсу пам’яті братів Теленків.
ДЕНИС СЕВЕРИН, віолончеліст
«Один з майстрів швейцарських, який є друг нашого віце-президента, він почув про діяльність нашої асоціації. Пішов до себе на склад, достав 7 скрипок і подарував асоціації. Дві з цих скрипок ми подарували у Тбілісі музичній школі, можу вам сказати, що там ненабагато краща ситуація за Україну. Дві скрипки зараз їдуть до Тернополя, приїхали вже, дві скрипки поїде до Запоріжжя в музичні школи. І ще сьома скрипка, яка залишається, ми будемо думати, ну ми будемо віддавати 100 відсотків до тієї школи, де є потреба».
У наше місто Денис Северин приїхав із дружиною, теж талановитою музиканткою Тетяною Корсунською. Піаністка каже, в Україні, і Тернополі зокрема, є чимало обдарованих дітей.
ТЕТЯНА КОРСУНСЬКА, піаністка
«Да, очень талантливые, ответ четкий совершенно. Даже мне не нужно долго размышлять об этом. Земля богата талантами и главное это их не потерять, их заметить вовремя, им помочь развиться».
У нашому місті Денис Северин вже втретє, двічі виступав з симфонічним оркестром обласної філармонії.
МИРОСЛАВ КРІЛЬ, головний диригент симфонічного оркестру обласної філармонії
«Це унікальне поєднання людини педагога і людини виконавця. Це тоді коли діти, студенти, учні, яких він вчить, яким дає майстер-класи, мають можливість подивитися заодно, як це грається, на якому рівні взагалі можна це виконувати, те що він грає, і на якому рівні, відповідно, можна це викладати».
ДЕНИС СЕВЕРИН, віолончеліст
«Ну знаєте, я сам з Харкова родом, тобто все що українське, для мене є рідне. Ну і я був дуже зацікавлений, у мене є багато колег, багато друзів, які мене привозили першого разу в Тернопіль. Я грав перший раз в училищі концерт, було багато-багато людей і багато дітей, які мені грали на віолончелях, дуже талановиті і дуже гарно».
Музикант пригадує, тоді на майстер-класі він познайомився з Андрієм. Цього разу тернопільський хлопець знову отримав можливість повчитися в майстра.
ДЕНИС СЕВЕРИН, віолончеліст
«Їм не треба підкреслювати, коли ти проїхав мімо ноти. О, а шо він помилився? Да? Треба робити трохи більше, щоб ти мене добре зрозумів, театр. І так, у тебе багато чого виходить, у тебе багато чого виходить. І розвиток є, він кожного разу грає краще і краще. А на обличчю ти як похорон. По-перше, кланятися не так: ой горе-горе. А кланятися: от так. І цьому треба навчатися на твоєму рівні».
Звичайно це були далеко не єдині поради і говорили, як про техніку виконання твору, так і про вміння показати свою індивідуальність у ньому. До слова, Денис пообіцяв і надалі підтримувати юних тернопільських музикантів.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.