Перший музей Революції Гідності відкрили у тернопільській школі № 18. Директор розповідає, готувалися та збирали експонати близько 3-х місяців.
РУСЛАН ЗАБРОЦЬКИЙ, директор школи №18:
«Ідея прийшла зовсім невипадково, оскільки ми брали активну участь у подіях 13-го, 14-го року. Наші учні підтримували активно Тернопільський майдан, київських майданівців. І була ініціатива учнівських колективів про те, щоби якось створити музей Революції Гідності. Вчителі, адміністрація школи, органи місцевого самоврядування, міська рада, підтримали нас активно у цьому питанні».
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«По-перше, я дуже дякую всім, хто є натхненниками, хто створив ідею створення такого музею, це дуже добрий приклад. Великі слова вдячності всім тернополянам, всім небайдужим, хто долучався до Революції Гідності, я думаю, що це була більшість населення Тернополя. Хто не міг брати участь особисто на Майдані в Києві – той був на Майдані в Тернополі, хто не міг бути на майдані – той долучався коштами, продуктами чи чимось іншим. Тому, велика вдячність всім, і вічна слава нашим Героям, які загинули на Майдані і всім Героям Небесної Сотні».
Юля – одна із учениць 18-ї школи, особисто стала свідком трагічних подій на Майдані Незалежності.
ЮЛЯ КРИКАВСЬКА, учениця 8-А класу 18-ї школи:
«Під час цих подій на Майдані, які відбувалися – ні я, ні моя мама, ні мій тато, не могли стояти осторонь, як вбивали цих хлопців, які стояли за наше життя. Коли я приїхала, я побачила що там робиться. Як людей просто майже на напівприсмерті виносять на носілках. Страшно за себе, страшно за мою маму, за мого тата».
Тепер у новоствореному музеї є й експонати, подаровані Юлею.
ЮЛЯ КРИКАВСЬКА, учениця 8-А класу 18-ї школи:
«В цей музей я принесла гільзи. І під час руху, я просто йшла і побачила, що на землі лежать гільзи. Я думаю просто візьму для себе пам’ятку, щоб я пам’ятала, що я там була, просто більше нічого не хотіла брати».
Допомагали школярам з підбором речей для музею і громадські активісти та організації. Учні переконані, Революція Гідності все ще триває і забувати свою історію не можна.
ОЛЕКСАНДР РИБАК, голова учнівського самоврядування 18-ї школи:
«Це потрібно. Тому що Революція ще не закінчена. А цей музей є для того, щоб ми могли сюди прийти, почерпати дух, щоб надалі працювати для України. Учні повинні знати свою історію, пам’ятати це».
Працюватиме музей у будні, з 8:30 до 17-ї години. Школярі та студенти-історики педагогічного університету для всіх охочих проводитимуть екскурсії.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.