Більше 5 мільярдів гривень виплатили пенсіонерам області за минулий рік

Автор:     Опубліковано: 18 Лютого 2016 о 19:17    637 переглядів

Більше 300-сот тисяч пенсіонерів нарахували на Тернопільщині минулого року. В Головному управлінні Пенсійного Фонду України в області запевняють, виплату пенсій у 2015 проводили своєчасно та у повному обсязі.

АЛЛА ЯКУБОВСЬКА, в.о. начальника ГУ Пенсійного Фонду України в Тернопільській області:

«Середній розмір пенсії станом на 1 січня 2016-го року по області становить 1418 гривень 44 копійки, по працюючих пенсіонерах 1532 гривні 98 копійок. На пенсійні виплати спрямовано 5222,5 мільйона гривень. Видатки за рахунок власних коштів склали 4257,8 мільйона гривень або 81,5% за рахунок коштів державного бюджету – 963,7 мільйона гривень або 18,5%».

Алла Якубовська зазначила, порівняно із 2014-м роком, видатки на пенсійні виплати зросли майже на 400 мільйонів гривень. Проте через зміни в законодавстві певні категорії пенсіонерів залишилися без деяких виплат.

АЛЛА ЯКУБОВСЬКА, в.о. начальника ГУ Пенсійного Фонду України в Тернопільській області:

«З 1-го червня 2015-го року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», припинено призначення пенсій по спецзаконах. На 1 січня цього року не проводиться виплата 512-ти пенсіонерам, які продовжують працювати на спецпосадах».

Якщо ж говорити про Тернопіль, то  забезпечити необхідну суму для виплати пенсій вдалося повністю, розповідає начальник Управління Пенсійного Фонду в місті. Значну роль відіграло те, що зменшились суми боргів деяких підприємств по страхових внесках перед Фондом.

ТЕТЯНА ГЛУХ, начальник Управління Пенсійного Фонду України в м. Тернопіль:

«Заборгованість станом на 1 січня складає 3 мільйони 966 тисяч гривень. Фактично, від тих підприємств, які економічно активні, від яких ми могли отримати кошти, ми отримали все, дуже значні кошти, і коли раніше в нас заборгованість по економічно активних платниках була в мільйонах, то тепер найбільший борг, який ми маємо – це 29 тисяч гривень».

В Пенсійному Фонді області кажуть, через зміни  в пенсійному законодавстві активно проводять роз’яснювальну роботу серед населення.

залишіть коментар