Близько 200 тисяч мешканців області звернулися щодо призначення субсидій

Автор:     Опубліковано: 5 Лютого 2016 о 20:50    451 переглядів

Станом на 3 лютого понад 200 тисяч мешканців Тернопільщини виявили бажання отримати субсидії, звітують у профільному департаменті облдержадміністрації. Найбільше звернень, близько 30 тисяч, – в обласному центрі.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Борщівський район – 12, практично, тисяч звернень. Кременецький – 11 з половиною тисяч звернень, Тернопільський – 10 тисяч звернень, Гусятинський – 10 тисяч звернень та Збаразький – 10 тисяч звернень. Найменше звернень в Підгаєцькому районі – 2734 особи звернулися, в Монастириському – 4 з половиною тисячі і Шумському – 4870 заявників звернулися за призначенням субсидії».  

Хоч з приводу одержання такої допомоги від держави, каже Вадим Боярський, все ще звертаються чимало людей, наразі їх все ж менше. Якщо, до прикладу, у грудні щоденно працівники органів соцзахисту обробляли близько півтори тисячі заяв, то наразі – 450-500.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Хочу сказати, що сума нарахувань за січень становила 400 мільйонів гривень по Тернопільській області. За 2015 рік нараховано субсидій було в літній період і частину опалювального періоду понад мільярд гривень. Якщо порівняти з 2014 роком, то відшкодування субсидій громадянам становило понад 40 мільйонів гривень».

Додамо, у департаменті соцзахисту спростовують популярний міф, начебто потрібно використовувати всю субсидію, нараховану на місяць.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Потрібно використовувати стільки природного газу чи житлово-комунальних послуг, скільки потрібно для житла, тобто, щоб була нормальна температура проживання, чи використання води, чи іншої житлово-комунальної послуги. Разом з тим, зекономлена субсидія залишається на рахунку заявника і використовується для розрахунку житлово-комунальних послуг в наступні періоди. Якщо сума зекономленої субсидії перевищує обов’язкову плату чи дорівнює обов’язковій платі, то на наступний місяць ця обов’язкова плата не платиться».   

 

залишіть коментар