Фільм про Героїв Небесної Сотні показали у Збаражі

Автор:     Опубліковано: 29 Лютого 2016 о 18:50    993 переглядів

Серію фільмів виробництва ІНТБ про Героїв Небесної Сотні – Назара Войтовича, Устима Голоднюка, Олександра Капіноса, Ігоря Костенка  та Тараса Слободяна, вже транслювали в ефірі телеканалу, а також у кількох міських школах. Нещодавно кіно показали у Збаражі. Враження глядачів від перегляду – дивіться далі

Про Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини телеканал ІНТБ створив фільм-спогад. Двоє із хлопців – Назар Войтович та Устим Голоднюк були родом зі Збаражчини. Тому саме тут і вирішили показати цю стрічку. Більшість із присутніх дивилися фільм вперше, у тому числі і мама одного із Героїв.

ІРИНА КІНАХ, мама Устима Голоднюка

«Я відтягувала той момент, тому що кожен раз, один якийсь спогад і згадування про ті всі події, а це як… Це стосується мене, мені дуже важко. Я окремо не хочу виділяти Устима, тому що вони всі з Небесної Сотні заслуговують на те, щоб про них пам’ятали і згадували. Звичайно, як і кожного окремо, так і всіх разом, загалом».

Режисер монтажу зізнається, кожен крок роботи над фільмом «Люди. Майдан. Герої.» супроводжувався сльозами. Плаче і зараз, вкотре переглядаючи стрічку.

НАДІЯ КАЛІНЧУК, режисер монтажу фільму «Люди. Майдан. Герої.»

«Було дуже важко емоційно. Ну скажу так поетапно. Коли їхали знімати, знімальна група, знімати інтерв’ю, мені пропонували їхати, ну як режисер монтажу, мені пропонували їхати на інтерв’ю, я відмовилася, тому що я сказала, що моє серце того не витримає. Але потім я, все-таки, своє відробила емоційно. Я не знаю, який раз я вже дивлюся ці фільми, я кожен раз плачу, і навіть зараз я говорю про це і мені хочеться плакати».

Не стримували сліз і глядачі, під час перегляду. Кажуть, дивлячись такий фільм, емоції контролювати неможливо. А особливо, якщо з цими Героями  вони були знайомі особисто.

МАРІЯ БАГРІЙ, вчитель історії Устима Голоднюка

«Я навіть не очікувала, що так воно вийде. Я вже давно анонс почула і я так казала всім дітям: «Підіть діти, подивіться». Тому що то… Я так промелькнула. Мені так сподобалося, що взяли той кадр, що ті діти навчили нас, всіх, до самого старенького, що ми повинні всі змінитися, що те, що вони зробили для України – це просто неоціненно, і для кожного з нас».

ВАЛЕНТИНА МІЗОЦЬКА, класний керівник Устима Голоднюка

«Хочу щиро подякувати всім, хто прикладався до цього фільму, тому що таких дітей, таких людей повинні пам’ятати всі. Напевно саме таку ми маємо принести жертву для того, щоб наша Україна стала вільною. І ми надіємося, що влада нас почує. Бо пішли із життя прекрасні люди і змінитися наше життя має тільки на краще».

Цей фільм, варто показувати і по інших районах Тернопільщини, запевняє голова Збаразької районної ради Світлана Боднар. Каже, найменше, що кожен може зробити – пам’ятати про наших новітніх Героїв.

СВІТЛАНА БОДНАР, голова Збаразької районної ради

«Коли от звернулася до нас Олена Герасименко, з таким запрошенням, власне пропозицією, щоби приїхати і показати цей фільм і формулювання було таке: чи ви хочете. Я зразу відповіла: ми не те що хочемо, це потрібно. Ви зробили титанічну роботу. Я розумію, як це важко, коли питати батьків. Важко дивитися, не те що… Ми не можемо розділити їхнє горе, єдине що ми можемо – пам’ятати».

ІГОР ЗАЛЕВСЬКИЙ, директор Збаразької районної кіномережі

«Вони пізнали зла всю суть глибинну,

Але не вбило зло у них людину.

Життя їх позбавляв тиран злиденний,

Та український дух у них був незнищенний».

 

залишіть коментар