IT-спеціалісти презентували ідеї Інтернет-проектів Тернополя

Автор:     Опубліковано: 15 Лютого 2016 о 19:01    244 переглядів

Хакатон – так називається захід, під час якого спеціалісти різних сфер програмного забезпечення спільно працюють на вирішенням певної проблеми. У нашому місті такий захід організували не вперше. Цього разу обговорювали 6 потенційних Інтернет-проектів.

ОСТАП СТЕЦЬ, організатор хакатону:

«Буде проект «Save me», він націлений на те, щоб на карті зобразити рівень кримінальності, рівень злочинності, відповідно до даних, які є у МВС. Є проект, який націлений на те, щоб зібрати дані по кількості людей в місті для того, щоб корегувати маршрутні таксі, взагалі потоки маршрутів».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Наступна була пропозиція стосовно працевлаштування. Також потрібно говорити відверто, що в місті є реальна проблема з працевлаштуванням, з робочими місцями. Дуже часто молоді люди шукають тимчасову якусь роботу, власне, вони з свого досвіду запропонували пропозицію як створити проект електронного сервісу, де би можна було з допомогою Інтернету швидко найти роботу. Тимчасову там, на годину чи дві, чи, можливо, на літні канікули чи на місяць часу».

Подібні хакатони проводять й в інших містах України та світу. Під час заходу учасники діляться ідеями та обмінюються досвідом. У Тернополі, до слова, вже є Інтернет-проекти, які успішно працюють.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Перша платформа, яка почалася – це «Відкрите місто», коли кожен має можливість зареєструватися на сайті, зробити фотографію будь-якої проблеми чи проблемного моменту, скинути його сюди і кожен мешканець Тернополя буде бачити цю проблему, а влада буде бачити як швидко ця проблема вирішується чи ліквідовується. Наступне – це «Відкритий бюджет». Одним із перших Тернопіль приєднався в Україні до реалізації цього проекту, де також кожен мешканець Тернополя має можливість бачити які податки наповнюють  бюджет, на що ці кошти використовуються».

ОСТАП СТЕЦЬ, організатор хакатону:

«Найбільш відомим є «Detransport», який відображає графік і взагалі місце знаходження всіх маршрутних таксі, а також дуже багато говорять про «Webcam.te.ua», який налічує більше 300 камер в Тернополі, це є взагалі найбільша кількість камер в Україні в одному місті».

До речі, потенційні проекти, які потребуватимуть фінансування, готові підтримати у міській раді.

залишіть коментар