Хлопчику з Бережан із рідкісною хворобою ноги потрібна допомога

Автор:     Опубліковано: 24 Лютого 2016 о 19:26    1 190 переглядів

Першокласник з Бережан вправно знімає та накладає бинти та спеціальні пов’язки. Він до цього звик, адже такі процедури для нього щоденні. У Ігоря Статкевича виявили рідкісну хворобу, через яку одна його нога швидко збільшується в розмірах. Мама хлопчика розповідає, хвороба вроджена.

НАТАЛЯ СТАТКЕВИЧ, мама Ігоря:

«В роддомі зразу побачили, що є така проблема, ножка опухла і ну, сказали, що то дуже щось рідкісне, що вони не можуть поставити діагноз, ну, так сказати, остаточно. Лімфостаз попередньо поставили і нас відправили на 3 день після родів уже в Тернопіль в відділ патологій новонароджених. Там ми місяць пробули».

На обласному рівні допомогти також ніхто не зміг. Тоді і почалися регулярні поїздки в лікувальні заклади. Діагноз Ігорю поставили аж у півтора року – це синдром КлІппеля-ТренОне-ВЕбера. Вітчизняні лікарі прогнозували ампутацію, адже українська медицина з такими проблемами наразі не справляється.

 ОЛЕКСАНДР ДІРЕЙ, дитячий лікар Бережанської  районної поліклініки:

«Зустрічається практично рідко. За мою роботу лікарем-хірургом – із 78-го року, це вже трошки років є, то я вперше зустрівся з такою патологією. З’єднання йдуть не фізіологічно, а хаотично між венами та артеріями і тому нога гарячіша. І в тому числі нога довша лівої на даний момент на 3 сантиметри, а було 6 сантиметрів».

Допомогли хлопчику боротися з хворобою у Німеччині. Там пояснили, як правильно доглядати за ногою, щоб стримувати набрякання і провели кілька операцій.

НАТАЛЯ СТАТКЕВИЧ, мама Ігоря:

«Перша операція то була на судинах на бедрі, там з’єднання ті забирали, там температура була така висока ножки, і пульсація, ну, вона дуже сильно набирала, набрякала від бедра. Другий раз як ми приїхали, то вже робили на коліні. І третій раз ми вже приїхали, то знову 2 операції, знов на коліні, бо дуже проблема».

Головне планово і вчасно оперувати кінцівку. Якщо судини не розділити нога постійно збільшуватиметься. Також аби зупинити надмірний ріст кінцівки німецькі лікарі вставляють у ніжку  титанові пластини. Одна операція триває більше 6-ти годин.

НАТАЛЯ СТАТКЕВИЧ, мама Ігоря:

«Наприклад, там, вже від бедра дойшов до коліна, в коліні виправив, дальше  він йде вже до стопочки. Чи треба буде ще одна, чи ще дві операції він не може сказати. Він гарантує, що він виправить, але просто не за один раз, бо він не встигає такий обсяг зробити за одну операцію».

Наступну операцію Ігорю німецькі медики запланували на серпень цього року. До того часу сім’ї вшосте доведеться зібрати чималу суму грошей – близько 14-ти тисяч євро.Допомогти може кожен. Номер банківського рахунку та номер телефону матері ви бачите на своїх екранах.

«Приватбанк»: 5168 7556 0990 0382

Надія Іванівна Статкевич

тел.: 098 574 11 99

залишіть коментар