На Тернопільщині розробляють Стратегію розвитку малого і середнього бізнесу

Автор:     Опубліковано: 12 Лютого 2016 о 19:04    411 переглядів

В нашій області взялися за розробку Стратегії розвитку малого та середнього бізнесу. Вже відбулося перше засідання відповідної робочої групи, створеної при Тернопільській облдержадміністрації. Одне з основних завдань – покращення бізнес-клімату в регіоні.

ОКСАНА КУЗЯКІВ, координатор аналітичного компоненту програми USAID «ЛЕВ», представник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій:

«От якраз в Тернопільській області, тут важливо зазначити, що саме мале і середнє підприємництво є основою економіки цього регіону, і тому дуже важливим є його розвиток».   

ІГОР БУРАКОВСЬКИЙ, старший економічний радник програми USAID «ЛЕВ», голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій:

«Зараз, в процесі економічної реформи, важливо не тільки говорити про якісь такі дуже глобальні речі, але й про поліпшення бізнес-середовища для того, щоб малий і середній бізнес почував себе впевнено і виконував дві основні задачі. Перше завдання – це створення нових робочих місць, в умовах кризи це є надзвичайно важливо. І друге – це, звичайно, заробіток. А там, де заробіток, це фактично, соціальні стандарти».

Роль малого та середнього підприємництва, кажуть експерти, важко недооцінити. Чи не в більшості країн світу такий бізнес є  потужним двигуном економічного прогресу. Розвивається він й в Україні, є певні напрацювання в цьому напрямку. Попри це, залишаються і проблеми.

ОКСАНА КУЗЯКІВ, координатор аналітичного компоненту програми USAID «ЛЕВ», представник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій:

«Проблеми, звичайно, вони є загальні. Це зарегульованість економіки, це проблема з доступом до фінансування. Ну, це пов’язано з такими загальними макроекономічними і загальними інституційними проблемами, вони спільні для всіх».  

ІГОР БУРАКОВСЬКИЙ, старший економічний радник програми USAID «ЛЕВ», голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій:

«Проблема розвитку малого і середнього бізнесу полягає в тому, що тут немає якогось окремого міністерства, тут працюють практично всі. Міністерство фінансів визначає фінансову політику, тобто, податки і збори. Державна податкова служба збирає ці гроші і веде діалог, а інколи навіть і вступає в конфлікти, на жаль, із платниками податків. Міністерство юстиції регулює ті чи інші аспекти, пов’язані з наданням, скажімо, адміністративних послуг».

Відтак, каже Ігор Бураковський, необхідно розробити програму, яка б враховувала інтереси малого та середнього бізнесу, і яка б стала інструментом координації дій між різними гілками влади. Особливо важливим це є в контексті децентралізації, коли частина регуляторних функцій переходить на рівень громад.

залишіть коментар