Примусово збирати кошти у навчальних закладах Тернополя не можна

Автор:     Опубліковано: 19 Лютого 2016 о 10:05    324 переглядів

Примусово збирати кошти у навчальних закладах заборонено,  нагадують у міській раді. Відповідні накази видавали неодноразово. Останній, «Про заборону безсистемних та неконтрольованих зборів коштів з батьків», – у грудні минулого року. В профільному управлінні визнають: забезпечити достатньою кількістю фінансів усі міські школи та дошкільні заклади неможливо. Відтак, дещо робити доводиться і  за батьківські кошти. Втім, усе повинно відбуватися добровільно та під контролем.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Звичайно, ми знаємо, що і охорона здоров’я, і освіта не фінансуються повністю. Тому допомога батьків потрібна. Але кошти мають право збирати ради батьківські, голови батьківських комітетів займаються цими питаннями. Ні директори, ні вчителі не мають права здійснювати збір коштів».

Також, відповідно до наказу, педагогічні працівники повинні інформувати керівника закладу про збір коштів у класах чи групах, навіть якщо він здійснюється, як це нерідко буває, з ініціативи самих батьків. Про те, як саме використали гроші, в установі мають відзвітувати.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Спочатку так, батьківські комітети, а в кінці року звітує керівник закладу, чи це директор школи, чи завідуюча дошкільним навчальним закладом, звітує перед батьківською громадськістю, педагогічною, і власне, про ті кошти, які використані».    

У разі виникнення проблем Ольга Похиляк радить звертатися безпосередньо в управління освіти.

залишіть коментар