Театр не має свого приміщення більше 15-ти років

Автор:     Опубліковано: 18 Лютого 2016 о 09:48    856 переглядів

Це кадри з вистави «Сотниківна», яку зіграли артисти Тернопільського драматичного театру-студії «Сузір’я». Вже близько року театр носить звання народного, проте це ніяк не позначилось на побуті артистів. Найбільша проблема – відсутність приміщення. Тому музей політичних в’язнів роками артистам його заміняв. Одну з  камер використовували як репетиційну. Нещодавно приміщення затопило. Найбільше постраждала кімната, де зберігали декорації.

ОРЕСТ САВКА, режисер Тернопільського народного драматичного театру-студії «Сузір’я»:

«А тут стояли, і то стояло на підставках, бо знизу постійно, коли починаються дощі і так дальше, то знизу виходить вода. Видно, тут ґрунтові води є і коли копали цю камеру вглиб і нарушили ту систему, і вона тепер постійно, бачте-от. Сьогодні прийдуть на репетицію. Там помили мої актори, а сьогодні будуть мити тут, вичищувати, бо ми не маєм куди дітися».

Пан Орест розповідає, труби тут з 60-х років ніхто не замінював – тому рано чи пізно такого слід було чекати.

ОРЕСТ САВКА, режисер Тернопільського народного драматичного театру-студії «Сузір’я»:

«Ну, я дав ключі молодим акторам, значить, щоби пішли відкрили, а я йшов брав п’єсу і вже йшов за ними. Вертаються назад прибігають, кажуть: «Орест Іванович, там потоп!». Тут текло все, бачте, по стінах, вони всі мокрі. Ну, і бачте, отам вже відвалилося. Ну, а тако води було не просто до колін, а вище колін, бо хлопці штани скидали і роззувалися, і витягали ту всю мокру декорацію, апаратуру, струшували, і так троха надворі на вітер, ну, по-різному».

Режисер каже, колектив театру звик до відсутності приміщення та репетиційної сцени, хоч їх дуже бракує. Тішаться тим, що їхні постановки визнають і пам’ятають. Артисти запевняють, найважливіше – глядачі.

 ОРЕСТ САВКА, режисер Тернопільського народного драматичного театру-студії «Сузір’я»:

«А взагалі так приміщення не маємо, хоча все це зроблено за наші власні кошти. За кошти мої власні, акторів. Власне, ми вже маємо і звукову апаратуру, не знаю чи вона буде працювати, ми її відсушуєм після того, як вона була залита і демогенератор, стробоскоп, ну, власне, та техніка, без якої вистава не відбувається. Надіємся, що, може, Бог поможе і люди, і все стане на своє місце, ну поки що, такої аж дуже великої радості не відчуваємо».

Орест Іванович розповідає, днями театр запросили виступити на Сході. Запевняє, знайдуть можливість і таки поїдуть.

залишіть коментар