Тернопільська молодь провела добу в ув’язненні

Автор:     Опубліковано: 1 Лютого 2016 о 19:43    577 переглядів

24 години у в’язничних камерах провела тернопільська молодь. У нашому місті відбулася традиційна акція «Доба». Як і зазвичай, місцем її проведення став колишній слідчий ізолятор КДБ, що на вулиці Коперника. Тепер тут, нагадаємо, знаходиться історико-меморіальний музей політв’язнів.

ТЕТЯНА ДЕНИС, комендант акції «Доба», голова Тернопільського осередку «СУМ»:

«Акція «Доба» проводиться вкотре вже, приурочена до бою під Крутами. Ми згадуємо цих Героїв. А також цього року в нас була тематика «Січові Стрільці». Мали різні заняття, відповідно, розроблену програму. В програмі у нас була гутірка історична, перегляд фільму, співи, прогулянки в дворику, обід, вечеря. Також ми плели чотки ввечері, які подаруємо пізніше військовим».     

На добровільне добове ув’язнення зважилися більше двох десятків сміливців.

ЄВГЕН ЗІГМУНТ, учасник акції:

«Дана акція є для того, щоб не тільки згадати Героїв і, взагалі, політрепресованих, які були і сиділи і тут, і по різних таких в’язницях, але ще щоб трохи і усвідомити в себе в голові, для чого все це було зроблено. Це було все зроблено для України.  І ми повинні згадувати їх в молитвах, в діях, в боротьбі».

ІРИНА ДРАГУЩАК, учасниця акції:

«Тут можна надихнутися тими Героями, які тут вмирали, яких ми не знаємо, тому що знаємо тільки такі гучні імена, а тих всіх тисяч людей, які пройшли через ці камери, ми не знаємо, і, напевно, знати вже не будемо. Але зате можемо робити вчинки на їхню славу, можемо просто бути схожими на них, готовими на таку жертву, яку зробили вони, щоб таким чином їхню пам’ять сповняти. І в час такий, це ціла доба, щоб роздумувати над важливими речами, насправді важливими, особливо сьогодні».   

В дарунок учасники акції отримали книгу, присвячену малолітнім в’язням Тернопільщини.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів:

«Ми від Товариства політв’язнів та репресованих, від нашого музею, із задоволенням даруємо вам книжку. Тут дуже цікаві біографії, дуже цікаві спогади, тут є навіть про людей, які народилися в цій тюрмі. Це дуже цікавий матеріал і я думаю, що це буде служити вашому патріотичному вихованню». 

Завершилося перебування молоді у стінах музею Літургією. До слова, вперше акцію «Доба» у нашому місті провели у 2005-му.

 

 

 

залишіть коментар