Тернополян закликають зробити своє місто чистим

Автор:     Опубліковано: 25 Лютого 2016 о 20:52    400 переглядів

Всеукраїнська акція «Зробимо Україну чистою» є частиною міжнародного руху «Let’sDoIt! World». Тернопільські активісти не перший рік долучаються до такої ініціативи і кажуть, це дає результати.

ВІКТОРІЯ МИКИТЮК, обласний координатор акції «Зробимо Україну чистою» у Тернополі

«Акція проводиться в Україні вже вшосте. Щороку наша громадська організація «Файне місто» проводить її саме в Тернополі і координує як область, так і місто. В місті взяло участь приблизно до двох тисяч осіб на локаціях  міста, це не враховуючи школи і дружні організації. Зібрали разом близько півтони сміття, вивезли загалом тільки з центральної локації – була парк Загребелля того року. По області: по області вийшло приблизно, сім-вісім тисяч людей».

Вікторія Микитюк розповідає, порівняно із минулими роками  цьогорічне прибирання планують більш масштабне.

ВІКТОРІЯ МИКИТЮК, обласний координатор акції «Зробимо Україну чистою» у Тернополі

 «Головна локація в нас буде цього року – це парк Шевченка. В принципі, де буде проходити і фестиваль «Чисто-фест». Вирішили розмахнутися. Того року в нас було основних три локації, цього вже є одинадцять, не враховуючи шкіл і дружніх організацій, які прибирають окремо, не 23 квітня, в принципі, коли запланована акція».

Христина до Всеукраїнського руху долучиться вперше, впевнена, спільними зусиллями можна зробити нашу країну чистою.

СНХ: ХРИСТИНА ЦАБАН, волонтер

«То наша територія, наша Україна повинна бути чистою, місто – чисте. Щоб нас старші люди не називали свинями (вибачте за слово). Україна повинна бути чистою і ні одна людина не повинна викидати сміття на вулиці, так, як є і мусорні баки, і різні смітники на вулиці». 

Аби заохотити і залучити більше людей до прибирання, у 2015 також вирішили організувати екологічний фестиваль. Минулого року в рамках «Чисто-фесту» проводили велозабіги, лекції та тренінги. Тепер розважальну програму хочуть розширили.

ВІКТОРІЯ МИКИТЮК, обласний координатор акції «Зробимо Україну чистою» у Тернополі

«По «Чисто-фесту», що заплановано: це буде велика насичена програма на острівку «Чайка». З музичними виступами, з майстер-класами з того, як можна зі сміття можна зробити якусь гарну штучку, приємну для декору дому. Щоб показати, що не все сміття є сміттям. Ось в такому плані. Буде насичений: майстер-класи, зустрічі. Ну, в принципі, програма насичена, обіцяє бути дуже драйвово, кльово».

Координатори закликають приєднуватися до акції, яка відбудеться 23 квітня, всіх небайдужих жителів Тернопільщини.

 

залишіть коментар