Тернополяни можути помилуватися роботами Євгена Удіна

Автор:     Опубліковано: 16 Лютого 2016 о 19:16    539 переглядів

Персональну виставку Заслуженого художника України, графіка Євгена Удіна відкрили у Тернополі. Експозиція нараховує близько 50-ти робіт митця, різних періодів. Діє виставка у Тернопільському кооперативному торгівельно-економічному коледжі. Серед іншого, у закладі навчають дизайну. Художник каже: підбирав роботи так, аби вони були корисними для учнів.

ЄВГЕН УДІН, заслужений художник України:

«Є автолітографії. Отут от представлені літографії. Ну, в нас нема такої бази. Це гравюра на камені. От одна робота ця, вона робиться місяць, наприклад, такої гальорної праці. Потім друкується вона на таких станках літографських. Ну, то було зроблено ще в радянські часи. Різні техніки. Це монотипія, що вони по програмі проходять, малюнки пером, туш, перо, і багато різних інших технік».

Серед робіт – екслібриси, ілюстрації до книжок, графічні пейзажі. Чимало картин художника присвячені містам.

ЄВГЕН УДІН, заслужений художник України:

 «Це автолітографія, присвячена Львову. Старому Львову, старовинний Львів. Я урбаніст по натурі і дуже люблю місто, архітектуру. Я вчився в архітектурі, я малював всі ці будинки. Я спеціально роблю такий ракурс,  наче ви пташка, піднялись над містом. Оце «Арсенал», ви можете пройти «Арсенал», можете пройти тими вуличками».

Зображуючи різні міста України та світу, не забуває митець і про Тернопіль.

На урочисте відкриття виставки Євгена Удіна завітали друзі та колеги художника, представники влади, учні та просто шанувальники його таланту.

ГАЛИНА КІЗІЛОВА, вчитель образотворчого мистецтва ТЗОШ № 4:

«В нього за плечима величезний досвід. Ви сьогодні побачите, що є багато дітей і студентів, тому що ми хочемо, щоб діти, щоб молоде покоління знало і цікавилось мистецтвом рідного краю. А Євген Тимофійович – людина, котра, повірте мені, заслуговує не просто цього, а заслуговує в 10, в 100 разів більшого. Його обожнюють студенти, і це людина, котра в русі все життя , де б він не знаходився, він обов’язково буде малювати. Він здатний навчити, пояснити, зацікавити. І я хочу, щоб саме такий приклад бачили наші діти».  

Знаходиться виставка на другому поверсі навчального закладу. Подивитися на роботи знаного художника усі охочі зможуть щоденно з 9 до 19, до 16 березня.

 

залишіть коментар