Тернополяни прощаються з першим ректором технічного університету

Автор:     Опубліковано: 1 Лютого 2016 о 19:39    343 переглядів

На 81 році життя, 31 січня,  перестало битися серце Олега Миколайовича Шаблія. Віддати останню шану великому вченому,  прийшли студенти, колеги, друзі та знайомі.

ПЕТРО ЯСНІЙ, ректор ТНТУ ім. І. Пулюя:

 «Олег Миколайович був великий талановитий вчений, організатор, управлінець, як менеджер, зараз прийнято казати. Він взяв в свої руки, ще тоді філіал львівської політехніки, Тернопільський філіал Львівського політехнічного інституту і довів цей філіал від  невеличкого закладу, який був у Тернополі, до Тернопільського державного технічного університету».

Професор Шаблій виховав цілу плеяду науковців, серед яких згадує і себе, ще студентом, нинішній ректор технічного університету, Петро Ясній.

 ПЕТРО ЯСНІЙ, ректор ТНТУ ім. І. Пулюя:

«Він був з одного боку строгим викладачем, але і були такі випадки коли, ну це я пам’ятаю із своїх спогадів, що коли студенти хотіли списувати, він відвертався у вікно дивився, щоб не замічати цього. Так що він був і добрим викладачем. І строгим водночас і, з іншого боку, і добрим».

Під керівництвом Олега Миколайовича започатковували нові спеціальності, відкривали нові кафедри, факультети, корпуси університету. Він був відданим своїй справі і всі свої сили вкладав у розвиток університету та виховання студентів.

 ОЛЕГ ГЕРМАН, професор ТНТУ ім. І. Пулюя, заслужений діяч мистецтв України:

«Він жив любов’ю, любов’ю до науки, до свого села рідного, до людей, які з ним працювали, до дітей, тих,  яких він навчав. Він хотів робити, творити і народжувати нове українство. Дуже часто казали: «Олеже, в тебе немає дітей, тобі тяжко», а він казав: «В мене є стільки дітей, що ні в кого немає ще на Землі стільки». Бо для нього всі були діти. І він був великим батьком, батьком, який благословив цей університет, який виховав нас, майбутніх тих викладачів, проректорів, ректорів».

Чин похорону відбудеться 2 лютого о 10.00 годині. А поховають Олега Шаблія, на його маленькій батьківщині, у рідному селі Чернихів, що на Тернопільщині.

залишіть коментар