У Борщівському районі батьки та діти повстали проти завуча школи

Автор:     Опубліковано: 26 Лютого 2016 о 19:13    2 013 переглядів

Батьки учнів сільської школи у Борщівському районі обурені тим, що колишній завуч, який звільнений з посади, зараз намагається оскаржити таке рішення в суді і продовжує працювати вчителем. Богдан Косар каже, все у чому його звинувачують – неправда.

БОГДАН КОСАР, звільнений заступник директора школи:

«Я працюю згідно методики, якої мене вчили в інституті. Нічо я не порушив і не порушую. Де факти? От я зараз можу наговорити масу всяких речей. Ви розумієте, маса всяких нюансів може бути, що можуть компрометувати один проти другого».

Інцидент, що став причиною судів та звільнення трапився восени. Мама семикласника у присутності дітей, побила восьмикласника. Як наслідок, у Віктора Міщенка – закрита черепно-мозкова травма, струс мозку, забій шийного хребця і підірвана вушна раковина. Спостерігали за побиттям не лише учні, а й завуч – це і викликало на нього батьківський гнів.

ГАННА ЛИТВИЩЕНКО, бабуся побитого учня:

«Ви, як завуч школи, говорите, Ви такий дуже адекватний, всьо так реагуєте, всьо в Вас в порядку, все. Були при побитті дитини. Мат на матові йшов, як мама била дитину. Вона вдарила раз, Ви чо не зупинили? Вона била 5 раз головою до стіни, дитина струс мозку дістала. Де Ви були? Ви як вчитель, Ви як мужик – Ви повинні були встати, зупинити цей конфлікт!»

Постраждалий восьмикласник розповідає, він захистив брата від  іншого учня, мама котрого і вирішила виховати Віктора побиттям. У клас вона зайшла із завучем та кількома вчителями, тому діти та батьки переконані, побиття планувалося заздалегідь.

ВІКТОР МІЩЕНКО, побитий учень:

«Вона мене злапала за шию, потиснула, перше за шию, потім за вухо, мені підірвала вухо, кров була текла, дуже боліло мене, шия була така фіолетова, і тут з цього боку була плита, так як долоня, тверда така. І потім мене підвела  сюди до стіни і почала бити. 5 раз  перше за вухо, як злапала 5 раз била головою до стіни, потім 2 рази злапала за шию, била, а потім ще раз, тільки вже обернула і хотіла до цього вдарити, то я поставив руку».

Однокласники кажуть, як реагувати на таку ситуацію – не знали і зателефонували класному керівнику.

МАРІЯ ПАНЬКЕВИЧ, однокласниця:

«Сказали, як вона його обзиває, б’є. Що вона йому сказала, що молися, клякай мені ноги цілуй, бо ти до ранку не доживеш. Вона ще йому казала, що тебе в боксерській школі виховують, ти зек, бандит».

ПЕТРО ЦИМБАЛІСТИЙ, однокласник:

«Вона дуже нецензурні слова говорила, била головою об стіну, і за вухо. Ми як будем захищали? Богдан Іванович нікому не дає слова сказати, він сидить, і ми…телефони каже, «всі поховали телефони», нас тут починає страшити. І я кажу, коли мені дали так, як вчителька з німецької мови, коли мені дала завдання, я мав дописати і кажу: «Богдан Іванович, я вийду. Можна я вийду?». Він каже: «А тобі шо, страшно? Сиди тут».»

Коментувати ситуацію жінка, яка побила дитину,  наразі відмовилася. Директор школи – Лариса Заремба розповідає, під час побиття восьмикласника вона була відсутня, але колишнього завуча не підтримує.

ЛАРИСА ЗАРЕМБА, директор Глибочецької школи:

«Я прочитала всі пояснення дітей, що відділ освіти відбирав. Прочитала свідчення дітей, що 2 рази до нас приїжджали з кримінальної поліції, до 6-ї години відбирали пояснення дітей, опитували дітей, батьків. Це розумієте, ми пережили – я не можу сказати, що ми пережили, це і не треба, але пояснення всіх дітей сходяться. Я вірю дітям».

Богдан Косар все заперечує.

БОГДАН КОСАР, звільнений заступник директора школи:

«Якщо би я робив так 20 років так, як ви кажете, я би вже давно-давно не робив ні на посаді завуча, ні на посаді вчителя. А то, що ви хочете, щоб я лишив школу і ви всі то плануєте, то ви то прямо скажіть текстом! І ви шукаєте будь-яку методику – вам правда-неправда – вам все-рівно!».

ЛАРИСА ЗАРЕМБА, директор Глибочецької школи:

«Постійно були проблеми, конфліктні ситуації, йшло до конфліктних ситуацій, але я постійно все це пригашала. / Кожного року є якісь такі випадки, що там щось батьки з Богданом Івановичем, не знаю, бо я в це не вникаю, але відбивається все на дітях».

Батьки запевняють, якщо суд таки прийме рішення поновити Богдана Івановича на посаді завуча, то своїх дітей у школу вони не відпустять.

 

залишіть коментар