У Теребовлі дитячий садок опалюють дровами

Автор:     Опубліковано: 11 Лютого 2016 о 18:51    500 переглядів

Це – місто Теребовля, дитячий садочок «Ромашка». Раніше, розповідають у закладі, і батьки маленьких вихованців, і працівники скаржилися на холод.Температура у приміщенні сягала не більше 16-18 градусів. Так було, поки в кінці 2014-го тут не облаштували власну котельню.

АНДЖЕЛІКА КОПЧАК, завідувач дитячого ясла-садка «Ромашка» (м. Теребовля):

«Ми ризикнули. Це вже відбувалося в листопаді-грудні. І ми встигли. В грудні котельня наша запрацювала. Звичайно, батьки дуже вдячні, ми, працівники, тому що завдяки міському голові стало в нас в садочку тепло, 21-22 тепла. Дітки, звичайно, почали менше хворіти. Батьки задоволені, працівники задоволені».

Котельню зробили на місці гаражів. Зі слів міського голови Теребовлі, один котел, допоміжний, працює на газі, зате основний –більш економний твердопаливний.

 СЕРГІЙ ПОПЕРЕЧНИЙ, Теребовлянський міський голова:

«Самі дрова – ми чистимо лісопосадки, і тим самим забезпечуємо, фактично, дровами повністю опалювальний сезон. Якщо палити на цьому котлі, газовому, в місяць, в середньому, виходить до 45 тисяч гривень. Якщо патиками – вийде 10 тисяч гривень».

Питання енергозбереження одне з пріоритетних, але не єдине з тих, що наразі постають перед територіальними громадами. Для підтримки такі об’єднання Тернопільщини отримали 128 мільйонів гривень від держави.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Не буде такого, що, наприклад, ми зосереджуємо увагу на одному  місті чи на одному селі. Мене цікавить реалізація комплексних програм, яка дасть можливість всебічного розвитку територіальних громад. Мене цікавлять ЦНАПи, мене цікавить місцева пожежна частина. В обов’язковому порядку мене цікавить енергоефективність, водовідведення, очисні. Бо сьогодні, як ніколи, ми маємо комплекс проблем, котрі ми маємо вирішувати».   

Гроші від держави – це не все, на що претендують громади. На реалізацію різноманітних проектів вони можуть залучити і позабюджетні кошти. Однак для цього потрібно активно взятися за їх підготовку. Нагадаємо, на Тернопільщині утворили найбільшу кількість громад в Україні – 26.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Сьогодні ми розуміємо те, що ми зробили децентралізацію, робимо реформи, є гроші. І тепер нам треба, скажемо, показати господаря, який би міг все це реалізувати правильно. Тому ми сьогодні включилися активно в роботу, обласна адміністрація, обласна рада для того, щоб ми спільно обговорили, визначились з пріоритетами кожної громади, і починали потихеньку показувати свою роботу».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Я сподіваюся, що в такий спосіб ми напрацюємо такий варіант, який дасть можливість нам показати, бути не тільки областю, яка дала і утворила найбільшу кількість територіальних громад, а й областю, котра дала ще й якісні територіальні громади, котрі здатні самоорганізуватися, здатні поставити на відповідний рівень роботу, і здатні будуть показати, що реформи в Тернопільській області реалізовуються. І це ми можемо зробити тільки разом».     

залишіть коментар