В ДФС області проводять роз’яснення щодо змін в податковому законодавстві

Автор:     Опубліковано: 22 Лютого 2016 о 20:39    636 переглядів

Із початком 2016-го року, платники податків наповнюватимуть казну по-новому. В Державній фіскальній службі області розповіли про основні зміни. Зосередились на тих, які найбільше впливають на місцевий бюджет.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Податок на доходи фізичних осіб. Він в нас був диференційований в 15-му році – 15% і 20%. Більшість застосовували 15. Зараз він є сталим – 18%. З єдиною соціальною пільгою , яка зросла на 80 гривень – з 609 до 689».

Щодо єдиного соціального внеску, то  якщо раніше його сплачував роботодавець та працівник, то зараз платить лише роботодавець  і за меншою ставкою – 22%.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Для великих підприємств, які дбають про своїх працівників, що я маю на увазі «дбають»? При тому, що в нас є безробіття, дефіцит кваліфікованих кадрів завжди є. Вони сміло можуть направляти зекономлені кошти на збільшення заробітної плати. І це правильно з будь-яких міркувань. І з податкових, з фіскальних, з планів економічних підприємства, так і соціальних».

Для сільськогосподарських виробників змінився спецрежим ПДВ.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Щодо аграріїв, які здійснюють операції при постачанні зернових технічних культур – 15% від ПДВ залишається в розпорядженні сільгоспвиробника, 85% поступає до держбюджету. Продукція тваринництва – 80% залишається на спецрахунку, 20% – до бюджету, і інші сільськогосподарські товари та послуги – 50/50».

Щодо відшкодування податку на додану вартість,  то розповідає Ігор Комендат, ДФС повернула всі заборговані суми ще до кінця минулого року. А з 1-го березня для тих, хто користується таким правом сформують 2 реєстри.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Підприємства, які відповідають критеріям автоматичного відшкодування. Їх зменшилась набагато кількість, я не буду їх перелічувати. Проте туди будуть попадати однозначно всі експортери, туди попадають всі наші підприємства з іноземними інвестиціями, які повністю всю свою продукцію виготовляють для інших  країн і відправляють за кордон. Другий реєстр – це будуть всі інші підприємства. Відшкодування буде відбуватися в хронологічному порядку, тобто хто перший в черзі – той отримує відшкодування».

В Головному управлінні Державної фіскальної служби області нагадують, для тих кому потрібні роз’яснення чи консультації щодо змін у податковому законодавстві регулярно проводять семінари.

залишіть коментар