Виставка «Тут запеклася кров мого народу» діє в обласному архіві

Автор:     Опубліковано: 22 Лютого 2016 о 20:35    745 переглядів

Фотодокументальну виставку «Тут запеклася кров мого народу» відкрили в обласному архіві. Серед експонатів і кілька десятків світлин військового історика Ігоря Крочака.Автор зізнається, досі боляче дивитися на фотографії, згадуючи ті криваві події.

ІГОР КРОЧАК, військовий історик, працівник ДАТО

«Отам фотографії Інститутської. Це 10 година ранку, коли забирають біля банку «Аркада» хлопців вбитих. Я на фронті мав дуже приємну зустріч. Приїхали в другу штурмову роту батальйону «Айдар» і виходить командир ротний, і він так дивиться на мене, я на нього дивлюся. Він: «Слухай фотограф, а Інститутська в 10 годин ранку 20го числа?». Обнялися, згадали Майдан, от. Там можна зустріти у всіх підрозділах колишніх майданівців».

ОКСАНА СУЛИМА, гол. спеціаліст відділу інформації та використання документів Державного архіву Тернопільської області

«В нас створений архівний фонд, який містить 156 одиниць зберігання, в якому налічується майже 800 документів. Збірка документів про учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули в зоні проведення Антитерористичної операції. В основу виставки лягли саме документи з цього фонду, які розповідають нам про Героїв Небесної Сотні».

Працівники архіву закликають тернополян долучатися до збору матеріалів та відомостей про людей, які брали участь у Революції Гідності та у воєнних діях на Сході, щоб зберегти пам’ять для майбутніх поколінь.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Тисячі поранених, більше сотні загиблих – це та величезна ціна, яку наш народ заплатив за право жити у вільній країні. Тернополяни теж були активними учасниками цих подій, як на Майдані в Києві, так на Майдані в Тернополі, мені приємно, що сьогодні на цій фотовиставці є світлини з Тернопільського майдану. Вважаю, що це має залишитися назавжди, не тільки на світлинах, але в серцях, в пам’яті всіх, ми це маємо передати прийдешнім поколінням, нашим дітям, щоб вони знали, що відбувалося, щоб таких помилок влада більше ніколи в житті не допускала».

Виставка діятиме протягом кількох тижнів в Державному архіві Тернопільської області.

залишіть коментар