Другого березня громадські активісти спільно із правоохоронцями виявили у працівників водолазно-рятувальної служби Тернополя риболовні сітки та рибу. В ЗМІ ця інформація швидко поширилась, проте начальник рятувальної служби в області запевняє, вона не зовсім відповідає дійсності.
ВАСИЛЬ КОЗАК, начальник рятувально-водолазної служби в області:
«Ставити претензії на території рятувально-водолазної станції, яка знаходиться від озера на віддалі 100 метрів, ви подивіться які хащі і розказувати то, що знайшли сітки тут – я не відмовляюся, тому що я це бачив, що вони дійсно були. Але. Сіток вони сказали, що 70 мішків сіток – подивіться на екран телевізорів – де там тих 70 мішків сіток, як там стояло пару пакетів, розумієте? Я відповідні міри прийняв. Тому що згідно положення про рятувально-водолазну службу на території не має бути ні майна, ні людей, ні приміщень. Нічого».
Микола Кушнір – начальник міської водолазно-рятувальної служби стверджує сітки використовували для роботи.
МИКОЛА КУШНІР, начальник Тернопільської міської рятувально-водолазної служби:
«Тут в приміщенні, в майстерні були пара нових сіток і пару таких б/у сіток. Для того, я поясню для чого ті сітки. Це як допоміжний засіб, коли людина втопилася. В озері тут нема течії, нічо. Коли ми виїжджаєм на річку, ми мусим перегородити чимось річку. Людина, якщо чуть-чуть піднімається, її суне по воді і може бути 5-6-10 кілометрів просто треба її шукати. І от менше-більше де вона втопилась, перегороджуємо. В таких цілях ми її використовуєм. То були общі сітки такі».
АНДРІЙ ОБ’ЄЩИК, директор ГО «Протидія корупції та моніторингу екології «Скеля»:
«В першому приміщенні, де вони грілися, де вони сиділи, було, ну, наскільки я пам’ятаю, десь 20 мішків. Там знаходилося багато нових сіток, сітки були такі хороші, правильні, не просто китайські. 2 приміщення, яке ми відкрили – це, де вони ночують, де вони сидять, 2-ге приміщення знаходиться, цей, що кисень набиває в балони. 2 приміщення було закидане сітками. Сітки, що в одному, що в другому приміщенні були мокрі. Частина сіток. В цьому був мішок один з дресеною, тобто ракушка, мокра, запах свіжої води».
Громадські активісти розповідають, незаконний вилов риби працівниками водолазно-рятувальної служби помічали не перший рік. Проте раніше намагалися не надавати ситуації такого розголосу. Більше того, неодноразово попереджали керівництво служби і в місті, і в області, припинити браконьєрство серед своїх працівників.
АНДРІЙ ОБ’ЄЩИК, директор ГО «Протидія корупції та моніторингу екології «Скеля»:
«Під час заходу на територію, набрав Козака Василя Івановича, по телефоні з ним говорив, в другій руці тримав камеру. І йому от говорю: я заходжу на територію, на території зараз перебуває троє чоловіків, описую які вони. Вийшли ми за територію, Козак на телефоні, почав просити давайте, ще цей раз простіть їм, бо не пасує. Просив, просив, я кажу: нє, цей раз, я вас попереджав, пощади ніякої не буде. Є люди, громада, представники ніби всіх були там».
ВАСИЛЬ КОЗАК, начальник рятувально-водолазної служби в області:
«І говорить, що така ситуація, що ми знаходимся біля рятувальної станції, є підозра, що вони ловлять рибу. Я кажу до нього: якщо ви зловили їх на воді. Ні, є підозра, що ми їх зловили. Я кажу: слухайте, якщо є підозра, то ще не означає, що ви зловили. Ну, в крайності, вже не підставляйте хоть керівника служби до того всього. Є якесь законодавство, щоб воно якось чинно було. Це, що я йому сказав. Після того я йому дзвонив 22 рази – він трубки не підняв».
Василь Козак каже, якщо провину його працівників доведуть, то він буде лише вдячним. Проте наголошує, всі дії і громадських активістів, і правоохоронців мають бути законними.
ВАСИЛЬ КОЗАК, начальник рятувально-водолазної служби в області:
«Якщо ви зловили людей, зайшли на територію станції, яка охороняється, і ви не мали права туди зайти без дозволу, і ви найшли там оті карасі, які жарилися на мангалі, то це не є доказом, якщо докаже суд, суд докаже, що це є, то я абсолютно подякую і не буду нічого говорити».
СЕРГІЙ КИСІЛЬ, начальник слідчого відділення Тернопільського відділу поліції:
«Виїзд був здійснений у встановлений законом час, встановлений законом термін. Виїхали, перебуваючи на місці події був охоронець від рятувальників. Дана особа надала нам письмовий дозвіл на проведення необхідних слідчих дій, і відповідно надала дозвіл на перебування працівників поліції на території рятувальної бази.
– Представник прокуратури мав би бути по закону чи не мав би бути в даній ситуації?
– Ми їх повідомляєм, а вже вони самі приймають рішення.
– Представник рибоохорони?
– Теж саме».
Наразі за фактом незаконного вилову риби відкрили кримінальне провадження. Тривають слідчі дії.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.