Впродовж трьох місяців в області, за наказом Міністерства освіти і науки України, проводили огляд музеїв навчальних закладів. Результати перевірки показали, Тернопільщина має чимало цікавих експозицій.
МИКОЛА ФАЛІНСЬКИЙ, завідувач науково-краєзнавчого відділу ТОКЦТКСЕУМ
«Ми мали 98 до 2009 року. На сьогоднішній рік, 2016, у закладах освіти працює 107 музеїв. Сьогодні ми маємо 15 музеїв закладів освіти, які отримали звання «Зразковий музей закладу освіти». І крім цього за цими підсумками до Міністерства освіти і науки України ми подали ще 11 музеїв закладів освіти, які отримають в ближньому часі звання «Зразкового».
Обласний форум «Ми – юні музеєзнавці Тернопільщини» став завершальним етапом тримісячної перевірки. Взяти участь у ньому запропонували найкращим музеям.
МИКОЛА ФАЛІНСЬКИЙ, завідувач науково-краєзнавчого відділу ТОКЦТКСЕУМ
«Сьогодні ми презентуємо виставки з усіх районів нашої області цих музейних експонатів, як найкращі музеї. Музеї є різнопланові: починаючи від музею історії України, історії освіти, краєзнавчого, народознавчого профілю, літературного. Дуже приємно те, що в нас люди підхопили оцей дух патріотизму і в нас, практично, у кожних навчальних закладах при музеях створюються куточки патріотичної такої роботи, музеї про тих воїнів, про тих людей, які нас захищають».
Провели такий захід на базі Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2», музей якого є одним з найкращих.
ІННА ІВАНЮК, директор ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – правовий ліцей №2»
«В нас також є дуже гарний музей, національно-патріотичний – це «Криївка». І ми теж охоче ділимося досвідом і організації, і проведення на базі цього музею уроків, виставок, бесід».
Збаразька школа №2 з гордістю представляла свої музеї, яких у них аж три. Зокрема, присвячений Івану Франку, народознавча світлиця, де зберігаються речі народного вжитку, як стародавні, так і нові, створені руками учнів. Та музей історії навчального закладу. Саме про нього розповідали чи не найбільше, адже створили його випускники школи.
МАРІЯ БАГРІЙ, вчитель історії Збаразької ЗОШ №2
«І останню сторінку в історію музею вписав наш випускник, Герой Небесної Сотні, Герой України, Устим Голоднюк. Його мама Ірина передала нам в музей дуже такі цінні речі: це його берци, його одяг в якому він був на Євромайдані».
У музеї також є куток пам’яті й іншому Герою Небесної Сотні зі Збаражчини, 17-літньому Назару Войтовичу.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.