18 травня тернополянам покажуть «Нескорених духом»

Автор:     Опубліковано: 29 Березня 2016 о 19:10    664 переглядів

Одного разу Нескорений зустрів Свободу, і зрозумів, що не може жити без неї. Що було далі, тернополяни зможуть дізнатися вже 18 травня. Саме на цей день запланували прем’єра балету під назвою «Нескорені духом».

ЛЮБОВ БОРИСЯК, керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» ТНЕУ:

«Балет «Нескорені духом», можна здогадатися по назві, це про людей, які основною цінністю в своєму житті вважають право бути вільними, мати свободу, мати свободу вибору. Таких людей у суспільстві є достатньо багато, але ті, хто готові пожертвувати чимось, власне, своїм життям – їх є невеликий відсоток. Тобто, ми всі хочемо бути вільними, всі хочемо мати свободу. Але чим ми готові жертвувати заради цього? Отут кожен має відповісти собі на це питання сам».

Серед персонажів, розповідає Любов Борисяк, – Нескорений, Свобода, Доля, Диктатор. Кожен має свою місію, і існувати один без одного вони не можуть.

ОЛЕКСАНДР МАЙСТРУК, танцівник:

«У цьому балеті я граю роль Диктатора. Тут зібрані усі образи диктаторів, яких ми знаємо. Сталін, Путін, Гітлер… їх ще багато. Вона мені подобається, хоч і в мене немає зовсім спільних рис з цією роллю».  

МАРІЯ ГОЛОД, танцівниця:

«Моя роль є одною з головних ролей балету «Нескорені духом» – Долею. Але нелегкою Долею головного героя, Нескореного, а також – народу, яка веде його шляхом боротьби за свободу. Я вважаю що доля у кожної людини є своя. І людина може вплинути на долю своїм рішенням, своєю дією».   

«- Як тебе звати?

– Іра.

– А тебе?

– Я Аня».   

Іринка та Аня, хоч і наймолодші танцівниці у балеті, та ролі в них – дуже відповідальні.

ЛЮБОВ БОРИСЯК, керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» ТНЕУ:

«Вони у нас, у фіналі, символізують те світле майбутнє і той оптимізм,якого нам так бракує зараз. І я дуже хочу, щоб в кінці того нашого балету, який є дуже драматичним, щоб всі видихнули і посміхнулися».    

Наразі ж танцівники відточують майстерність під час репетицій. Їх – 60, і майже усе своє дозвілля, розповідає Любов Борисяк, вони проводять у танцювальній залі. Результат спільних старань тернополяни зможуть побачити 18 травня о 18 годині в палаці культури «Березіль». До слова, для глядачів готують сюрприз. На свято  мають намір запросити зіркового гостя, ім’я якого стане відомим трохи згодом.

 

залишіть коментар