Чернівецькі театрали виступлять у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 1 Березня 2016 о 18:52    381 переглядів

Гастролями в інші Області цього року відзначає своє 85-річчя Чернівецький драматичний театр імені Ольги Кобилянської. Серед списку міст, які планує відвідати трупа – є і наше. Чернівецькі театрали запевняють, вистава, яку вони презентують варта уваги.

 ЮРІЙ МАРЧАК, директор Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської:

«Про це завжди задаємо собі запитання, можливо, не на відкритих якихось зборах, не на відкритих якихось урочистостях, а тим питанням чим жила наша патронеса театру Ольга Кобилянська і ми на сьогоднішній день знову ж таки людям пропонуємо твір Ольги Кобилянської в повному його прочитанні «Земля».

МИРОСЛАВ ГРИНИШИН, головний режисер Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської:

«Ми ж, ну, я, зокрема, підняв руку на священну цю корову з тим, щоби її повною зробити. Тому що роман сам складається з 2-х томів, якщо ви знаєте. 2 том мало був відомим. Вважався він малодраматичним, таким, що не піддається інсценізуванню. Вистава не дає відповіді, вистава швидше задає якісь певні запитання для роздумів. Примушує аналізувати, примушує рухатися, бо вона підіймає дуже глибокі і дуже серйозні, які вічні для України теми, які вічні для України».

Мирослав Гринишин розповідає, насамперед у цій виставі намагалися закцентувати увагу глядачів на психології людської душі. Адже за сценарієм – між двома братами стає земля.

МИРОСЛАВ ГРИНИШИН, головний режисер Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської:

 «Вони одинаково виростали, але цей ненавидить все, що пов’язано з батьком, з матір’ю, агресивний, злий. А цей добрий. Що їх розрізняло? Оці от причини, які закладені і дуже глибинно є прописані в Кобилянської, мені здалися неймовірно інтригуючи ми з точки зору пізнання самого себе, особистості української людини взагалі. Тому що ми всі роздвоєні є».

Директор Чернівецького театру, а паралельно і виконавець однієї із головних ролей – ролі батька, впевнений: пора вже нам зрозуміти, що людське життя – занадто висока плата за землю.

ЮРІЙ МАРЧАК, директор Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської:

 «Багато проблем, які існують на сьогодення по тому фактору, який бачим, відчуваєм, спорідненість з твором Ольги Кобилянської – завжди говорим класика. Класика нам дає можливість працювати кожного дня. Тому що за класикою ми відкриваєм дуже багато для себе питань тих, які стають нагальними для кожного із нас».

Роль одного із братів – Михайла, виконує актор родом із Тернопільщини – Назар Кавулич. Каже, для нього  це буде своєрідний дебют, адже, незважаючи на те, що навчався він у Тернополі – на великій сцені тут не грав.

НАЗАР КАВУЛИЧ, актор Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської:

 «Я пам’ятаю, викладач нам постійно казав, В’ячеслав Антонович, що ви готуйтеся до того, що режисерів-педагогів вже давно немає, і ніхто з вами панькатися не буде . Ну, і, в принципі, в «Землі» я зрозумів це. Мирослав Васильович не дуже з нами панькався, але давав змогу самим фантазувати».

Готувалась творча група до постановки рік, а безпосередньо репетиції проводили близько 3-х місяців, розповідає головний режисер. Побачити «Землю» у виконанні чернівецьких акторів на тернопільській сцені можна буде 14-го березня.

залишіть коментар