Депутати міськради зібралися на чергову сесію

Автор:     Опубліковано: 3 Березня 2016 о 19:50    400 переглядів

Депутати міської ради зібралися на чергову сесію. Після виконання гімну, обранці вшанували хвилиною мовчання загиблого в зоні АТО бійця Андрія Питака, який працював в міському управлінні соцполітики. Потім, за традицією, привітали депутатів-іменинників, після чого надали слово охочим виступити. Першими звернулися до депутатів мешканці, які проживають в районі газопроводу, цукрового заводу та тубдиспансеру.

«Наше колективне звернення стосується ситуації щодо перенесення поштового відділення номер 5. Зміна адреси поштового відділення викликала масове незадоволення, адже нове приміщення досить незручне, з непристосованими сходами, без поручнів, якими особливо важко підніматись людям похилого віку та молодим мамам з дітьми. А ще в районі цукрового заводу проживають та працюють люди з обмеженими можливостями. Тим більше, всі ці категорії мешканців занепокоїлись можливим перенесенням дільничної амбулаторії, яке планувалося з 1.03. 16 року».  

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Це приміщення є приватна власність, це не була ініціатива міської влади – забирати звідти амбулаторію сімейного лікаря. Хочу вам сказати, що міська влада  відреагувала на ваші звернення з самого початку. Я особисто спілкувався ще раз вчора з власниками цукрового заводу, амбулаторія як працювала так і працює, ніхто її не забирає і забирати звідти не буде. Стосовно пошти, то я зроблю окреме звернення до «Укрпошти», оскільки, на жаль, вони не в нашому підпорядкуванні, але ми попросимо їх залишитися там, тому що є така вимога людей».

Також на сесію знову прийшли представники кооперативу «Степана Бандери» з проханням вирішити питання під’їзної дороги до будівництва. Нагадаємо, обмануті вкладники фірми «Будівельник» продовжують зведення свого житла самотужки.

 ВАСИЛЬ ДУМАНЕЦЬ, голова споживчого кооперативу «Степана Бандери»:

«Зараз почалось будівництво блоку В. Два під’їзду. Воно почалося з нуля. Треба масу будівельних матеріалів. Заїзду практично як нема. Не те що заїзду, там пішохідної доріжки нема навіть туди зайти. З 1.03. «Зеленбуд» заборонив проїзд по своїй території. І ми попали в скрутне становище».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В порядок денний включено питання про вилучення частини землі для побудови дороги з метою соціальних потреб, для вирішення потреб пайовиків, які не можуть добудувати цей будинок».

Прийшли на сесію і мешканці будинків, поруч з якими мала б пролягати дорога.

Мешканець будинку № 22 на вул. Вербицького:

«Ви купляли, ви хотіли дешевшого житла. Ви собі його купили. І ви знали, куди ви маєте заїжджати. Заїжджайте туди, куди ви купили. Збудуєте будинки – тоді буде друга розмова. А поки будівельна техніка – ми не хочемо, щоби вони їздили попри наші вікна і руйнували те, що ми збудували самі для себе і для міста Тернополя. Збудуєте – тоді будете заїжджати».      

Мешканець будинку № 22 на вул. Вербицького:

«Напевно, що є багато людей серед жителів нашого будинку, які також не підтримують цю ідею проїзду, але можна знайти компромісне рішення. Треба, все ж таки, піти назустріч жителям Тернополя, які купили квартири в Щепановського, є постраждалими, і дозволити, все-таки, їм їздити туди, знайти якесь компромісне рішення».   

До цього питання депутати вирішили повернутися пізніше, та взялися до затвердження порядку денного. Вже тоді напруга в залі почала наростати. Далі на сесії вирішили заслухати депутатські запити. Втім, присутні на засіданні представники кооперативу «Файне місто-2», які мають намір звести будинок на Микулинецькій, стали вимагати першочергового розгляду одного із питань, та навіть намагалися перешкодити проведенню сесії.

«– Не буде сьогодні сесії. Можете всі йти.

–  Я вас дуже прошу, ви, будь ласка, не зривайте роботу сесії, дотримуйтесь закону. Тому що для того є міліція, яка ..

–  Чого ми маємо не зривати? Ви нас не чуєте.

–  Ми вас почуємо під час розгляду питання №26. Ніхто рішень зараз ніяких не приймає. Буде 26 питання – вам дадуть слово.

–  Ніхто не буде виступати.

–  Михайло Раджепович, прошу вас до слова.

–  Як ви будете там стояти, то вони сесію без нас проведуть.

–  Дівчата, дайте, я зачитаю депутатський запит.

–  Запит, і на тому закінчується сесія».

Не вдалося без конфлікту приступити і безпосередньо до голосування. Зрештою, вислухавши звіт про виконання Програми економічного та соціального розвитку міста за 2015 рік, депутати таки вирішили розглянути питання номер 26 позачергово.

ВІКТОР КІБЛЯР, начальник міського відділу земельних ресурсів:

«Розглядається проект рішення про надання земельної ділянки площею 3,63 га ТОВ «Комунсервісбуд» за адресою вул Микулинецька, 116 на 5 років для обслуговування викупленого горизонтального каналізаційного відстійника і його реконструкції та будівництва групи житлових будинків.

Сергій Надал: – Хочу уточнити. В зв’язку зі зміною власників на нерухомість, за нотаріальною згодою, робиться передача землекористувача, від одного власника до іншого власника. Я правильно зрозумів суть питання?

Віктор Кібляр: –  Так. В тих самих межах, без зміни цільового призначення, передається земельна ділянка тою самою площею 3,63 га з «Комунсервіс-Серет» на «Комунсервісбуд».

Люди ж вважають, частина цієї землі повинна перейти саме їм. Відтак, представники громади вимагали зняти дане питання з порядку денного або ж не голосувати «за». Після тривалих суперечок, депутати таки підтримали це рішення, з деякими доповненнями.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Озвучую. Протягом місяця часу «Комунбудсервіс-Серет» зобов’язаний з вами укласти угоду про початок будівництва. Протягом місяця часу, якщо це не буде зроблено, жодних документів не отримає від міської ради. Якщо він з вами цю угоду не укладе, на наступній сесії це рішення буде скасоване. Якщо в місячний термін ви не зможете розпочати, відповідне рішення буде скасоване, і ми ще раз з вами зустрічаємося. Це проголосували 32 депутати, я гарантом є цього, люди є гарантом, преса гарантом».      

Далі депутати, серед іншого, проголосували за затвердження міської комплексної програми профілактики та протидії злочинності «Безпечне місто» на цей рік, вислухали звіт про виконання бюджету міста на 2015-й та внесли зміни до кошторису на 2016-ий. Загалом на сесії обранці розглянули близько 120 питань.

 

 

залишіть коментар