Караван верблюдів у вушку голки можна побачити в Тернопільській Арт-галереї

Автор:     Опубліковано: 18 Березня 2016 о 19:00    1 901 переглядів

Якщо Ви думаєте, що верблюд не може пройти крізь вушко голки, то Володимир Казарян доведе Вам, що це можливо. І навіть не один. Караван верблюдів у вушку голки – одна із мікромініатюр майстра. Такою творчістю митець займається більше 35-ти років.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Його виставка вже об’їздила півсвіту, кругом збирала великі натовпи шанувальників. Сьогодні таку честь має Тернопіль. Я думаю, що, напевно, кожен з українців чув про підковану блоху, але одна справа – це чути, а друга справа – побачити самому. Різниця дуже величезна. Мені дуже імпонує його життєве кредо, яке він говорить: «Неможливе зробити можливим».

ВОЛОДИМИР КАЗАРЯН, майстер мікромініатюри:

«В основном используется для работы слоновая кость или, допустим, ушко иглы, рисовое зёрнышко, сахарная песчинка, маковое зёрнышко – для того, чтобы зритель имел представление о каких величинах идёт речь. Тогда ему более ясно представить. Потому что искусство настолько редкое, что люди просто не представляют иной раз как это можно сделать, поэтому хотя бы обозначить размеры».

Мікроскоп, яким для роботи користується Володимир Казарян має 300-кратне збільшення. Майстер розповідає, на створення однієї його роботи потрібно від одного до трьох місяців.

ВОЛОДИМИР КАЗАРЯН, майстер мікромініатюри:

«Работа под микроскопом требует очень огромных временных затрат, потому что сама работа происходит в паузах между ударами сердца. И поэтому малейшее неосторожное движение, неточный штрих и робота может быть загублена».

Мікромініатюр у Володимира Казаряна є кілька сотень. Переважно їх можна побачити на виставках по всьому світу. Проте деякі скульптури чи портрети є й в приватних колекціях. Серед власників мікромініатюр є й президенти та знаменитості. Майстер каже, переважно свої роботи дарує, іноді продає.

ВОЛОДИМИР КАЗАРЯН, майстер мікромініатюри:

«Мы не ставим такой большой цели, потому что, чтобы продавать нужно специально этим заниматься. Моя цель немножко другая, но, в принципе, иногда происходят такие вот, если есть желание у сильных мира сего…».

Окрім того, що Володимир Казарян є творцем мікромініатюр, він ще пише вірші та пісні, які сам і виконує. Дружина, а за сумісництвом і директор музею мікромініатюр – Олена Казарян – всіляко підтримує чоловіка. Розповідає, часом в них трапляються суперечки, як і в кожній сім’ї, але переважно стосовно організаційних питань.

ОЛЕНА КАЗАРЯН, дружина Володимира Казаряна:

«Вы знаете, конечно, каждый прилагает свои какие-то виденья той или иной ситуации всегда должен быть, победить креатив, в полном смысле этого слова. Но всегда это всё гибко решается, в творчестве, по-доброму, мирно. Вы знаете, мне кажется, встреча с такой уникальной личностью – это большой дар. И, конечно, творческий процесс не прекращается ни днём, ни ночью, вся наша семья живёт как-бы в творческом процессе».

Ті, хто вже оглянув виставку майстра мікромініатюри, кажуть передати свої враження від робіт складно.

ПАВЛИНА, тернополянка:

«Вразило те, як можна людською рукою зробити таке. Я спочатку перед тим як дивитись – дивлюсь так збоку в яких воно натуральних розмірах, потім заглядаєш в те віконечко, а воно – ну, а там таке. Всередині криється величезна картина, скульптура. І окрім того, що скульптури і ці всі зображення такі, то ще дуже вразило саме  мереживо. Через то, що справді тяжко уявити справді як можна таке зробити».

Діятиме виставка мікромініатюр Володимира Казаряна в Арт-галереї Тернополя до 6 квітня.

 

залишіть коментар