Майже 13 тисяч жителів Тернопільщини шукають роботу

Автор:     Опубліковано: 14 Березня 2016 о 19:06    500 переглядів

Майже 13 тисяч безробітних Тернопільщини зараз перебувають на обліку в обласному центрі зайнятості. Там кажуть, в порівнянні із першими місяцями минулого року кількість вакансій дещо зменшилась. Проте сподіваються, що роботодавці із приходом тепла шукатимуть працівників активніше. Окрему категорію безробітних зараз складають демобілізовані військові та переселенці.

ОЛЕКСАНДРА ОСТРОВСЬКА, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

«До нас звернулося з жовтня 14-го року, десь біля 450 вимушено переміщених осіб. І завдяки співпраці і нашої служби, і роботодавців, інших установ, які до цього дотичні,то практично кожна 2-га людина була працевлаштована. До нас звернулося 680 учасників АТО, починаючи з минулого року, і 103 особи ми вже працевлаштували на сьогодні. Зараз в пошуках роботи десь 460 осіб. Очікуєм, що кількість їх буде збільшуватись, тому  що буде чергова демобілізація, будуть люди звертатися».

Шукаючи роботу, люди мають можливість самостійно ознайомитися із вакансіями та умовами праці в електронних варіантах. Із кінця січня цього року безробітним, серед іншого, пропонують і військову службу за контрактом, розповідають в обласному центрі зайнятості. Для тих, хто такою роботою зацікавився, організовують семінари із представниками військкомату.

ОЛЕКСАНДРА ОСТРОВСЬКА, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

«Служба за контрактом це є також один з видів зайнятості. Є люди, які працюють по трудових договорах, є люди, які працюють підприємництвом займаються, є люди, які самостійно себе займають якоюсь власною справою, а це є також один з видів зайнятості. Вже 10 людей з обліку знялися, з числа безробітних, які пішли на контрактну форму. Уклали цей контракт на військову службу. І з них 7 осіб, які були демобілізовані із зони АТО».

Олександра Островська пояснює, військову службу за контрактом пропонують тим, кому вона підходить і аж ніяк не в обов’язковому порядку. Але, як і з іншими роботами, у випадку якщо людина від вакансії безпідставно відмовляється – на неї накладають санкції.

ОЛЕКСАНДРА ОСТРОВСЬКА, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

«Якщо людина приходить сьогодні, тільки реєструється  в центрі зайнятості, є на сьогодні для неї підходяща робота і вона від неї відмовляється – це, звичайно, що її ніхто не зареєструє. Тому що є робота сьогодні – треба вже йти. Якщо ти дійсно шукаєш роботу. А так просто прийти, щоб побути на обліку – ну, це трата коштів, нецільова трата коштів. Людина, яка приходить до нас – вона повинна знати, що вона приходить – вона шукає роботу».

Наразі мінімальний розмір допомоги по безробіттю в області становить 544 гривні, а середній  – 1200.

залишіть коментар