На Театральному майдані безкоштовно робитимуть флюорографію

Автор:     Опубліковано: 23 Березня 2016 о 19:47    510 переглядів

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Попри те, що захворюваність в області йде на спад, медики наголошують над важливістю своєчасного виявлення хворих.

Майже на сотню менше хворих на туберкульоз виявили в області у 2015 в порівнянні із попереднім роком. Лікарі кажуть, ось уже 5 років вони спостерігають спад захворюваності.

ВАДИМ РУДИК, головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер»

«Кожен  рік, починаючи з 10 року, кількість хворих, яких ми виявляємо у нас постійно зменшується. Найменше хворих в Тернопільській області, порівняно з іншими областями, по всій Україні». 

ТЕТЯНА РОМАНІВ, заступник головного лікаря з лікувальної роботи КУТОР «Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер»

 «Маємо найнижчий показник смертності по Україні – це 7,2%. Із числа померлих, знову ж таки, помирає більше чоловіків, що становить 89,9% і жінки – 10,1%. Серед працюючих високий показник – 86,5%, і серед пенсіонерів – 13,5%».

Проте невтішними є показники захворюваності на туберкульоз серед дітей. У 2015-му зареєстрували дитину із захворюванням туберкульозу в поєднані із ВІЛ-інфекцією. Загалом зросла кількість хворих та погіршилась структура самого захворювання.

СВІТЛАНА МАДИЧ, обласний дитячий фтизіатр

«На жаль, у 2015 році спостерігали значне збільшення кількості хворих дітей на туберкульоз. Якщо в 2014 році в нас була зафіксована 1 дитина, взята на облік, то 2015 році це було 7 дітей».

Попри те, що рівень захворюваності знижується, медики зазначають, часто люди звертаються із запущеною формою туберкульозу, що може призвести до летальних наслідків. Тому радять: регулярно проходити обстеження.

ГАЛИНА ЗОТ, завідувач відділу КУТОР «Центр здоров’я»

«24 березня в нас, вже традиційно, проходить така просвітницька компанія на Театральному майдані нашого міста. З 10 до 15 години запрошуємо всіх бажаючих пройти флюорографічне обстеження».

До слова, проводитимуть обстеження безкоштовно.

залишіть коментар