На вихідні у Тернополі можна буде побачити «Фараонів»

Автор:     Опубліковано: 25 Березня 2016 о 19:30    713 переглядів

«Фараони» – це музична комедія, яку незабаром представлять тернопільські театрали на огляд глядачам. Хто знайомий із цією п’єсою Олекси Коломійця, той знає – незважаючи на назву, з давнім Єгиптом у виставі пов’язано мало. Насправді музична комедія демонструє модель поведінки жінок та чоловіків у суспільстві і яким воно могло б бути, якби вони помінялись місцями.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, народний артист України, режисер:

«Я думаю, що ця робота особлива тим, що такі речі дуже тяжко грати. Здавалося б, ну, просто, це все на поверхні. Але зробити, створити характери, які нам окреслив автор, а він окреслив дуже чітко, і в чоловічому складі, і в жіночому. Зробити трансформацію цих образів. Коли раптом від початку і до фіналу, вот людина змінює свій світогляд в ситуації жанру, в ситуації комедії».

Хоч п’єса «Фараони» написана в 60-х роках минулого століття, її  тема, залишається актуальною, запевняє режисер.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, народний артист України, режисер:

«Така простенька комедія Коломійця, вона сьогодні є класикою. Вона є класикою. Я дивлюся по репертуару театрів, вже після того, як ми включили її до репертуару нашого театру, раптом я поцікавився. Я дивлюся вона йде в Запоріжжі, вона йде в Сумах, вона йде в Києві, в театрі на Подолі, тобто театри звертаються до цього матеріалу, бо насправді ті проблеми, які підняті, вони є вічними».

Актори розповідають, грати у цій виставі їм цікаво. Вікторія Шараськіна, яка у цій музичній комедії має епізодичну роль, каже навіть жінки-лідери повинні в першу чергу залишатись слабкою статтю.

ВІКТОРІЯ ШАРАСЬКІНА, акторка, виконує роль Олени Устимівни:

«Можна бути головихою, але бути нормальною, адекватною, люб’язною. А не так, як ми висвітлюєм в даній виставі. Трішечки перебільшено. Тобто функцію чоловічу, можливо, на себе переймаємо. Якогось натиску, якогось нажиму трішечки. Десь голосово задавити партнера і так далі. Не хотілось би насправді, щоб це було у житті».

Ігор Сачко, розповідає, щоб відчути себе в ролі жінки на сцені, довелось перебрати на себе деякі жіночі обов’язки і вдома.

ІГОР САЧКО, заслужений артист України, виконує роль Аристарха:

«Скажу вам, не солодка жіноча доля. І тому дуже цікаво мені працювати. Ну, звичайно, є свої складнощі. Я вже 3 тижні репетирую, я себе називаю жартома, що я підкаблучник. Я встаю дома, я перу, я глажу, так, плачу інколи, і що, і влаштовує все. Я вийшов в такому платочку, а подзвонила в двері сусідка і каже: «Наш сусід поїхав». От, і все».

У Тернопільському драмтеатрі побачити «Фараонів» та подумати над тим, хто все-таки в домі хазяїн, можна буде 26-го, 27-го, 30-го і 31-го березня та 3-го і 14-го квітня.

залишіть коментар