Оприлюднили нові факти розбійного нападу на волонтера у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 28 Березня 2016 о 19:15    1 080 переглядів

6-го березня у центрі Тернополя озброєні молодики напали на львівського волонтера Сергія Чижа. Чоловіка вивезли за місто, побили, та забрали автомобіль. Волонтер у цьому звинувачує представників «Правого сектору».

СЕРГІЙ ЧИЖ, потерпілий волонтер:

«Побачив цих от трьох людей, вони мені були знайомі, ми не раз пересікалися, і в організації, і на якихось заходах разом, підійшли з показом зброї, сказали, наказали розблокувати машину, пересісти мені  в сторону. На моє питання чому, для чого, ну, казали, що це наказ. Ти розумієш, ми служба безпеки «Правого», в нас наказ тебе кудись доставити. Тому якогось опору там чинити чи ще чогось, я не думав, що люди поступлять так».

КАТЕРИНА БОЙКО, голова ГО «Громадська люстраційна рада Тернопільщини»:

«На жаль, було від «Правого Сектору» спростування, що вони не причетні до цього злочину. Також ми вирішили оприлюднити друге, наступне відео, яке розставить всі крапки над «і».

Вищезгадане відео, знято камерою спостереження після викрадення. Воно з будинку, де орендували житло ті, хто напав на Сергія Чижа.

КАТЕРИНА БОЙКО, голова ГО «Громадська люстраційна рада Тернопільщини»:

«Зараз ми бачимо безпосередньо всіх учасників: з рудою бородою – це Микита Сушельницький, як я вже сказала, оце виходить з «Доджа» – це Іван Іляшенко, хлопець в капюшоні стрункої статури – це Туманов Олександр – уродженець Хмельницької області, і людина, яка зараз багажник відкривав «Шевроле» – це був Хміль Сергій – особистий охоронець Андрія Стемпіцького. Людина, яку ми бачимо, стоїть і шикує хлопців – це також охоронець – «Чуб» псевдо його, Шахтай Назар. І, безпосередньо, зараз в «Доджі» сидить член центрального проводу «Правого Сектору» – Суровецький Юрій, на псевдо «Палій».

До того ж, розповідають активісти, у них є ще один привід пов’язувати «Правий сектор» із нападом. Наступного дня, після викрадення Сергія, керівник націоналістичної організації в Тернополі, пропонував йому своєрідний обмін.

СЕРГІЙ ЧИЖ, потерпілий волонтер:

«Зустріч відбулася прямо біля міського відділу міліції, підійшов Василь Лабайчук, захотів приватну розмову, де він сказав: «Давай так – ти не пишеш заяву в міліцію, ми тобі повертаємо зброю і повертаємо тобі викрадені речі». Бо там, я тільки повернувся з АТО, там були дуже дорогі бронежилети, окуляри.  І ми обмінюєм ці всі речі взамін на те, щоб ти не писав заяву, не порушували кримінальної справи».

Сергій від такої пропозиції відмовився. Правоохоронці продовжують вивчати обставини справи. Проте, результату, на який сподівалися активісти, досі немає.

РОМАН ЧАПАЄВ, представник прокуратури Тернопільської області:

«Процесуальне керівництво здійснюється тернопільською місцевою прокуратурою. Що стосується кваліфікації, то зараз проводиться досудове розслідування і в межах саме цього провадження буде вирішено, зокрема, і питання щодо додаткової кваліфікації. Разом з тим, якщо потерпілий або колеги, наполягають саме на внесенні 187, то ця заява безумовно буде розглянута протягом 24-х годин, і в порядку статті 214 КПК України, буде прийнято законне процесуальне рішення».

На питання, чому досі осіб, які є на відео, не притягнули до відповідальності, правоохоронці пояснюють – інформацію все ще перевіряють.

СЕРГІЙ КИСІЛЬ, начальник слідчого відділення Тернопільського відділу поліції:

«На даний момент встановлено осіб 4-х, як ви наголошуєте, вони є представниками організації «Правий Сектор». Запит ми надіслали, відповідь отримали, у відповіді зазначено, що особи, які вказані вами, не являються членами організації «Правий Сектор». Причетність даних осіб ми перевіряємо».

Щодо автомобіля, то і постраждалий волонтер, і правоохоронці зазначають, він зараз перебуває у зоні АТО.

СЕРГІЙ КИСІЛЬ, начальник слідчого відділення Тернопільського відділу поліції:

«Автомобіль, знайдений. Автомобіль, згідно інформації, розміщеної на сайті Facebook, знаходиться безпосередньо на фронті, в АТО. Хлопці дякують, за доставлений автомобіль і дуже задоволені, що він там перебуває».

Катерина Бойко переконує, справа не в автомобілі, а у тому, як ведеться слідство.

КАТЕРИНА БОЙКО, голова ГО «Громадська люстраційна рада Тернопільщини»:

«Зараз не йдеться іменно про угон автомобіля. Це питання третє. Йдеться про розбійний напад в центрі міста. І тому ми хочемо привернути увагу пересічних громадян, прокуратури, поліції. Можливо, навіть СБУ. Хочу, щоб працівники поліції все-таки врахували ці обставини, що всі особи, насправді є встановлені, і займалися, вели слідство в тому руслі, в якому воно має проводитись в рамках Закону».

залишіть коментар