Перший в області хоспіс планують відкрити у травні

Автор:     Опубліковано: 10 Березня 2016 о 20:45    596 переглядів

Перший хоспіс в Тернопільській області вже незабаром планують відкрити у селі Плотича. Він розрахований на 30 людей. Представники обласної влади обговорили актуальні питання, пов’язані із закладом, з Василем Князевичем, який тривалий час займається розвитком паліативної та хоспісної допомоги в Україні.

ВАСИЛЬ КНЯЗЕВИЧ, голова Правління Всеукраїнської ГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги»:

«Мають бути високофахові, хороші фахівці, які будуть надавати допомогу. Це не значить, що людина, яка попала туди – вона вже приречена і буде там мучитись, і помирати тихенько. Вона навпаки має жити там красиво. Я завжди кажу, що збудуєм паліативну допомогу – змінимо культуру нації. Це ціла філософія».

АНДРІЙ ПАЛАМАРЧУК, головний лікар КУТОР «Обласна лікарня «Хоспіс»:

«Напевно, кожен із нас десь мав в житті ситуацію чи з своїми рідними, чи з близькими, коли, скажімо, людина перебуваючи в лікарні на етапі невиліковного діагнозу медики говорять, що «Пробачте, ми зробили все, далі ми не всесильні». І лишається тоді сім’я із цим пацієнтом наодинці з бідою. І, власне, для цього створений цей буде заклад, щоби таким пацієнтам, такій категорії жителів нашої Тернопільської області надавати паліативну та хоспісну допомогу».

Відкриття хоспісу планують на першу половину травня. Наразі триває процес реорганізації закладу.

 

залишіть коментар