Перинатальний центр у Тернополі нарешті відкрили

Автор:     Опубліковано: 25 Березня 2016 о 19:31    620 переглядів

На відкриття перинатального центру матері й дитини тернополяни чекали довго, адже його реконструкцію почали ще у 2012-му.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської обласної державної адміністрації:

«Для нас перинатальний центр це була епопея, сльози, плач людей, плач матерів, які змушені були в силу експериментів над цим центром поневірятись або перебувати в одному приміщенні по 10, по 12 людей, матерів в одній кімнаті, але сьогодні ми поставили собі за мету змінити все на інше».

Минулого року з Фонду регіонального розвитку виділили чималі кошти для нашої області. Частину з них,  з ініціативи народних депутатів Тернопільщини, відвели для реконструкції перинатального центру.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Якщо така позиція буде зберігатися і буде розуміння суспільства, народних депутатів, затребуваність суспільства і розуміння народних депутатів і донесення цієї позиції до кабінету міністрів, до Верховної Ради, я думаю, що ми будем мати  постійно такий результат. Свідченням того є і фінансування в цьому році так само, яке по суті, абсолютно рекордне за всі роки незалежності. Суми які отримають тернопільські громади на соціально-економічний розвиток і також на капітальне вкладення».

Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, який під час робочого візиту на Тернопільщину побував на відкритті перинатального центру, також переконаний, тільки завдяки співпраці громадян та влади на усіх рівнях можна досягти максимального результату.

ГЕННАДІЙ ЗУБКО, Віце-прем’єр-міністр України:

«І кошти регіонального розвитку, і кошти як субвенція на об’єднання територіальної громади, і можливість повноважень, податки, земля, бюджетні ресурси, все практично є можливість брати і працювати. Єдине бажання сьогодні, я відчуваю, що є таке бажання брати на себе відповідальність і рухатись вперед».

Щодо перинатального центру, то загальна кошторисна вартість об’єкту складає 80 мільйонів гривень. Станом на 1 лютого освоїли більше 25 мільйонів. За ці кошти відремонтували 3 поверхи першого корпусу центру, а також підвальне приміщення, провели електромонтажні роботи та встановили необхідне обладнання. Палати розраховані на 1-2 породіллі, в кожній є санвузол та постійна подача гарячої води.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської обласної державної адміністрації:

«І сьогодні ми забезпечили функціонування нових 152 ліжко-місць в перинатальному центрі матері-дитини. Коли ми починали реконструкцію я вказував територію звідки і  доки ми починали. Було це. Ми проміряли і зараз ви маєте можливість пройти від підвалу, де зроблений ремонт до 4-го поверху. І побачити, в яких умовах будуть народжуватися наші діти».

ГЕННАДІЙ ЗУБКО, Віце-прем’єр-міністр України:

«Головне, щоб наші мами відчували себе в безпеці. Я думаю, що це питання пов’язано не тільки з медициною. Це питання взагалі пов’язане з впевненістю перспективи нашої держави».

Наразі в оновленому корпусі ще мають провести деякі профілактичні роботи, проте вже невдовзі немовлята народжуватимуться там, пообіцяв Степан Барна.

 

залишіть коментар