Тернопіль не буде співпрацювати із містами Росії

Автор:     Опубліковано: 4 Березня 2016 о 19:13    1 084 переглядів

Тернопіль має чимало міст-партнерів та побратимів, серед яких було і російське місто Пенза, ще з часів Радянського союзу.

 ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста

«Ще за часів Радянського Союзу у Тернополя був укладений документ про, на той час партнерські, побратимські, за Радянського Союзу цього не говорили, стосунки з містом Пенза. В нас навіть в центрі міста колись був будинок побуту, називався «Пенза». І здійснювалися ряд дій по співпраці у економічній сфері, соціальній сфері, в культурній сфері. Фактично в 10-му році було перепідписано, був підписаний протокол про наміри між містами Пенза і Тернопіль».

Проте, пояснює Юрій Дейнека, взаємодія міст була мінімальною, а після агресії Росії до України, її не було взагалі. Але угоду офіційно так і не розірвали. Тому на черговій сесії депутати підтримали рішення «Про припинення співпраці Тернополя з російськими містами».

 ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста 

 «Це документ, який прийняли вчора на сесії міської ради є дещо ширшим, тобто він є, звичайно, фактично законом, але він є законом для органів місцевого самоврядування, щоб ми не проводили ніяких дій у співпраці з Росією, але воно має і такий, скажемо так, рекомендаційних і спрямувальний характер, і для взагалі організацій, які працюють в Тернополі, і для взагалі громадян Тернополя, постаратися максимально обмежити або, по можливості, припинити діяльність з російськими містами».

залишіть коментар