У неділю римо-католики святкуватимуть Великдень

Автор:     Опубліковано: 25 Березня 2016 о 19:28    1 239 переглядів

У неділю, християни західного обряду відзначатимуть Воскресіння Христове. Сьогодні за Григоріанським календарем у римо-католиків усього світу – Страсна п’ятниця. В цей день віряни, приділяють особливу увагу покуті.

Ще вчора у Костелі Божого Милосердя можна було почути орган і дзвони. Сьогодні ж вони замовкли до Великодня. В римо-католиків розпочалось Велике Тридення. В цей час в європейських країнах відбуваються урочисті процесії. Під час піших ходів парафіяни несуть стації Хресної дороги та  діляться між собою символом добра і милосердя у вигляді солодощів.

У Тернополі римо-католики йдуть до «Гробу Ісуса Христа» у Костел Божого Милосердя. Відвідувати храм сьогодні  можна до двадцять четвертої години. Для вірян  це – найбільш сумний день у році.

п. Ганна, парафіянка:

«Прийшла до Ісуса, щоб Ісус мені допоміг, бо він мій лікар. Я прошу його, сиджу тут ще і хочу посповідатись. Молюсь за своїх дітей, за всіх своїх молюся. І за ворогів, і за померших».

п. Ігор, парафіянин:

«Символізує велич Бога, який дав Сина свого Єдинородного, який зійшов на землю за нас і пролляв Святу кров свою (перебивка) Щоб ми жили вільно від всього зла».

Настоятель парафії Костелу Божого Милосердя – отець Анджей Маліг – каже, до обрядів Великої п’ятниці відносять Літургію Слова та винесення Адорації Хреста.

о. АНДЖЕЙ МАЛІГ, настоятель парафії храму Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі:

«Люди підходять, цілують Хрест і за це можна отримати теж повний відпуск дарування кари за гріхи. Третя частина є причастя (перебивка)Четверта частина – перенесення Ісуса до Гробу».

У суботу в християн західного обряду  триватиме так званий   «День тиші». У костелах не правлять Святі Меси, лише проведуть освячення Великодніх страв.

о. АНДЖЕЙ МАЛІГ, настоятель парафії храму Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі:

«Запрошуємо усіх зранку і там в каплиці на Микулинецькій маємо на десяту і на одинадцяту годину то освячення. Тут є щогодини – девята, десята, одинадцята, дванадцята години».

Також у суботу ввечері в Костелі Божого Милосердя, що на проспекті Степана Бандери, 57, розпочнеться урочисте богослужіння. У  Великодню неділю Святу Месу відправлятимуть о шостій тридцять, десятій, одинадцятій тридцять і о вісімнадцятій годині.

У каплицю на Микулинецькій вірян запрошують на десяту п’ятнадцять ранку.

 

залишіть коментар