У Тернополі відбудеться благодійний ярмарок

Автор:     Опубліковано: 22 Березня 2016 о 19:00    1 029 переглядів

За звичаєм сідати малювати писанку треба у чистій кімнаті, вдумливо вибирати колір та орнамент, адже, як розповідає етнограф Лілія Мусіхіна, все це несе у собі певну символіку. Окрім того, великодні яйця різняться технікою їхнього виготовлення.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер «Штабу Самооборони Майдану Тернопільщини»

«Є взагалі до десяти видів різних способів декорованих великодніх яєць. Ми переважно робимо класичну воскову таку писанку, в тому числі і Тернопільські орнаменти використовуємо дуже часто, так як я з Хмельниччини і я не могла не малювати те, що малювала моя бабуся, тобто і такі писанки ми також пишемо. Ну і в цьому році, навіть, сподіваюсь, в мене вже виходить нормально, Лемківська і Бойківська писанка, то і робиться вона значно швидше».

Хоча волонтери не слідують стародавнім магічним знакам, Лілія Мусіхіна розповідає, роблять писанки тільки на сирому яйці, запевняє вони не псуються. Та якщо ж яйце і трісне, значить воно увібрало в себе весь негатив.

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер «Штабу Самооборони Майдану Тернопільщини»

«Готові також до навчання. В когось є якісь ідеї, також очевидно будемо готуватися до Вербної неділі, можливо якусь оздобу будемо придумувати на вербу, якусь таку патріотичну, гарну».

До «Ярмарку народних ремесел», розповідає волонтерка, готуються всім штабом, також долучаються і тернополяни. Вироби ручної роботи будуть продавати вже за традиційну ціну – «хто що дасть».

ЛІЛІЯ МУСІХІНА, волонтер «Штабу Самооборони Майдану Тернопільщини»

«Готуємося зараз до ярмарки, сподіваємося за тиждень до Вербної неділі провести цей ярмарок, продати писанки, продати наші віночки, продати вишиті рушники. Буде також на той момент вже оформлена, сподіваємося, велика частина наших картин, які вишивають теж наші тернопільські майстрині».

Виручені кошти підуть на потреби бійців АТО.  Саме зараз, каже Лілія Мусіхіна, є необхідність в придбанні тепловізорів для одного з підрозділів на Сході.

залишіть коментар