В Старому Парку хочуть створити Меморіал, присвячений бійцям АТО

Автор:     Опубліковано: 28 Березня 2016 о 19:17    459 переглядів

Меморіал учасникам АТО у Старому Парку хочуть створити місцеві громадські активісти. Мають й ідеї, як він повинен виглядати. За задумом, основою служитиме вже існуючий монумент.

ВОЛОДИМИР МАЛИШЕВСЬКИЙ, правозахисник, учасник АТО:

«Саме на цьому місці ми хочемо залишити ідею віддання шани і пам’яті невідомому або безвісти зниклому учаснику АТО. Зліва-справа, до половини, ми просто будемо писати прізвища учасників АТО, які загинули на сході України. Так само на оцій от стіні також будемо поміщати їхні прізвища. Тобто, прізвище і ініціали».   

За словами Володимира Малишевського, змінювати сам каркас наміру не мають, адже це – також історичне місце, яке дає розуміння подій 20 століття. Втім, дещо реконструювати верхню площадку, де зараз знаходиться Вічний вогонь, таки хочуть.

ВОЛОДИМИР МАЛИШЕВСЬКИЙ, правозахисник, учасник АТО:

«Отут буде замінено, ідея замінити, всередині помістити, чи вертикально, чи горизонтально символіку України. Тобто, тризубець. В оцих нішах буде розміщено, на теперішній час, здається, 75 загиблих воїнів АТО. Фотографія, скоріше за все, це буде на мармурі, прізвище, ім’я, по-батькові, можливо, де служив».

Там же мають намір розмістити інформацію про подвиги українських військових, атрибутику батальйонів, які беруть участь в АТО. Ззовні ж активісти в майбутньому бачать об’ємну панораму ключових подій на Сході. Хочуть також облаштувати освітлення Меморіалу, засіяти травою сам пагорб, висадити квіти. Чекають пропозицій і від тернополян. Свої ідеї та зауваження можна подавати у Інтернет-спільноті «Тернопільський меморіал пам’яті бійцям АТО» Після усіх обговорень, кажуть активісти, готову концепцію подадуть на розгляд представникам місцевої влади.

ВОЛОДИМИР МАЛИШЕВСЬКИЙ, правозахисник, учасник АТО:

«Я розумію, що будуть як позитиви, так і негативи. Але ми готові вести дискусію в цьому напрямку. Ми ж говоримо, що ми фундаментально не чіпаємо його. Він залишається як історичне місце. І, однозначно, він буде символізувати самі історичні події 20 століття. Це також визвольна боротьба Тернополя, визволення від фашистсько-німецьких загарбників, і так далі. Ми історично його не міняємо».

ПЕТРО ГУРНЯК, волонтер, батько загиблого бійця Віктора Гурняка:

«Наші діти повинні пам’ятати історію. І історія починається не з сьогоднішнього дня. Вона починалася і з Майдану, і з АТО, і Велика Вітчизняна війна… треба весь цей комплекс задіяти так, щоб була пам’ять, вшанування наших Героїв, які захищають і борються за вільну, незалежну Україну».   

Аби привернути увагу до ідеї створення такого Меморіалу, у Старому Парку провели толоку, до якої долучилися навчальні заклади, волонтери та просто небайдужі тернополяни.

 

залишіть коментар