Збирати березовий сік у Тернополі не можна

Автор:     Опубліковано: 30 Березня 2016 о 19:19    1 039 переглядів

Тернополяни в межах міста взялись заготовляти березовий сік. В управлінні ЖКГ зазначають, це заборонено законодавством, бо завдає неабиякої шкоди дереву.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«На жаль, ми маємо прикрі випадки, дуже багато тернополян, в нас є багато скверів, є багато парків, є парк Загребелля, ми бачимо масовий забір соку, що приносить шкоду самому дереву. Взяв сік, після цього навіть не заробив прокол, дерево далі виділяє сік і, відповідно, є великий шанс, що воно загине».

Олег Соколовський каже, є спеціальні території, де можна збирати березовий напій, але в межах населеного пункту заготівля соку тягне за собою адміністративну відповідальність.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

 «Екологічна інспекція зараз робить рейди, вона вилучає цей незаконно зібраний сік, штрафує, але для чого це робити, якщо треба просто нормально відноситися до свого міста».

Так от, якщо вас впіймають на незаконному точінні березового соку, вам доведеться заплатити штраф. В екологічній інспекції в області повідомляють, за самовільний збір соку в межах населеного пункту обійдеться від 170 до 510 гривень. При цьому спеціалісти враховують і завдану шкоду дереву, наприклад пошкодження берези діаметром 20 см оцінюють у 110гривень, діаметром більше 30-ти – у 205 гривень.

залишіть коментар