Життя фотографа «продовжили» його світлинами

Автор:     Опубліковано: 16 Березня 2016 о 19:39    799 переглядів

Виставку світлин присвячену річниці смерті громадського діяча Григорія Паньківа відкрили в художньому музеї. Він ніколи не називав себе фотохудожником, хоч це заняття було його життям, тому  і вирішили це «життя продовжили в світлинах».  Виставка триватиме протягом двох тижнів.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею

«Різні фотографії є, репортажного більше характеру. Тут географія дуже широка, географія дуже широка. Тут і Підволочиськ, його рідний, є звичайно.  Тут і Тернопіль, тут Львів, тут Монастириськ, фестивалі в Монастириську, Львів. Далі, фестивалі в Ждині,  в Польщі, представлені. Він був фактично літописцем всіх заходів лемківської громади в Україні».

На виставці представили 205 фотографій, які надала дружина Григорія Паньківа із домашнього архіву. Вона розповідає, це лише маленька частина того, що залишив чоловік.

ГАЛИНА ПАНЬКІВ, дружина Г. Паньківа

«Коли почалися уже проводити фестивалі в Монастириську – ми теж відвідували кожен раз. Ми відвідували всі Йорданії, які проводилися у Тернополі і завжди він ходив з фотоапаратом. Він все фотографував, приходив додому, робив фотографії і все складав в альбоми, підписував рік, число, місяць і де ми були».

Не стало Григорія Степановича на 74-му році життя, 22 березня минулого року.  Останніми його світлинами стали матеріали привезені з урочистостей в с. Млини.

залишіть коментар