18 та 19 квітня у Тернополі промиватимуть водопровідні мережі

Автор:     Опубліковано: 13 Квітня 2016 о 19:32    531 переглядів

Тернополянам радять запастися водою. Протягом двох днів, 18 та 19 квітня, у місті триватиме традиційне планове промивання водопровідних мереж, через що крани у помешканнях будуть сухими.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Як правило, перший день зупинки водопровідно-насосних станцій, в цей день ми випускаємо воду з мережі і проводимо комплекс робіт, які неможливо провести в період, коли вода присутня в мережах. Зокрема, це, в основному, йде заміна запірної арматури великих діаметрів, а також – заміна пожежних гідрантів. І крім нас, є ще ряд будівельних організацій, які чекали цього періоду для проведення підключення новозбудованих об’єктів до нашої мережі».

Цього разу, розповідає Володимир Кузьма, планують зупинити одночасно обидві водопровідно-насосні станції. Об’єм робіт – чималий, відтак, у перший день залучать усі бригади слюсарів та техніку.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Після завершення запланованих робіт в перший день, ми плануємо, що та частина міста, яка отримує воду з Тернопільського водозабору, а це мікрорайон Новий Світ, центральна частина міста, район Старого парку і територія, де ми з вами знаходимося, район вулиці Живова, Стадникової, відповідно, сюди ми воду плануємо запускати приблизно вже десь під вечір 18 числа».  

У решті міста вода поступово з’являтиметься вже наступної доби, втім, через підвищену дозу хлору буде придатною хіба в технічних цілях. У «Тернопільводоканалі» просять вибачення за тимчасові незручності та закликають зробити запаси води заздалегідь.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Є така звичка в людей, на жаль, згадувати в останній момент, що, наприклад, води не буде в понеділок, неділя ввечері 8-9 година. Починають відкривати крани і, як правило, створюють досить проблемну ситуацію інтенсивного водорозбору. При інтенсивному водорозборі йде надмірне навантаження на мережу, йдуть коливання, і оцей осад, який ми маємо вимивати під час промивки, завчасно вимивається з мережі і потрапляє в помешкання тернополян».

Також можна скористатися і колонками-качалками, список яких обіцяють оприлюднити на сайті комунального підприємства.

ГАННА ЗАГОРОДНА, начальник відділу водопровідно-каналізаційних мереж КП «Тернопільводоканал»:

«В районі 40 штук, я думаю, що будуть працювати колонки-качалки. Але ще хочу застерегти людей, якщо вони беруть воду з колонок-качалок, хай теж її кип’ятять. Для приготування їжі бажано її прокип’ятити і використовувати в кип’яченому вигляді».

 

залишіть коментар