«Сад родинної майстерності». Виставка під такою назвою вперше зібрала роботи трьох поколінь майстринь – дочки, матері та бабусі. Наймолодша з жінок, Ірина Галущак, розповідає: бісероплетінням захопилася ще в дитинстві. На виставці майстриня представила власноруч виготовлені ґердани.
ІРИНА ГАЛУЩАК, майстер народної творчості по бісероплетінню:
«Мої роботи є реконструкціями старовинних прикрас з бісеру, саме по старовинних зразках, по фотографіях з музеїв. Також я часто використовую фотографії, які зараз виставляють в мережі Фейсбук колекціонери».
Скільки часу доведеться витратити на виготовлення прикраси, розповідає майстриня, залежить від її складності.
ІРИНА ГАЛУЩАК, майстер народної творчості по бісероплетінню:
«Є різні техніки: плетення на станку, плетення сіточкою, є просто нанизування намист. Від цього залежить складність. Від кількості кольорів, від складності візерунку».
Натомість вишивка – то вже робота матері та бабусі. Майстриня Світлана Галущак згадує: свій перший рушник вишила, радше, з примусу.
СВІТЛАНА ГАЛУЩАК, майстер художньої вишивки:
«Коли вже я пішла на роботу у великий заводський колектив, де було багато людей з різних місцевостей, різних соціальних статків, скажімо так, я побачила, що якраз в цей час (це було взимку) дівчата вишивали великодні рушники. І дали мені так само. Я того не хотіла. Вони сказали: будеш вишивати. Дали мені тканину, дали американські нитки. З чого ми там вишивали, не пам’ятаю, але так був створений великодній рушничок, він тут є представлений на виставці. Йому, фактично, сьогодні уже 25 років».
Відтоді руками Світлани Галущак був вишитий не один рушник, і саме великодні тепер у майстрині – одні з найулюбленіших. Лише на виставці їх представлено понад десяток.
Крім серветок та рушників, в експозиції є ще іграшки та дитячі костюмчики.
СВІТЛАНА ГАЛУЩАК, майстер художньої вишивки:
«Костюмчики дитячі – це я створила. Це я вже чекаю внуків, поки що, чекаю дуже довго, але я це вже матеріалізувала своє чекання. Тому що кажуть, що думки матеріалізуються. От вони в мене вже зматеріалізовані. Вже є для хлопчика і для дівчинки».
До слова, представлені роботи – це лише частина з творчого доробку родини. Помилуватися виробами майстринь можна буде до 15 травня в бібліотеці № 4 для дорослих, що на бульварі Данила Галицького.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.