Сьогодні в приміщенні Тернопільської обласної ради презентували оригінальну вишиту Хресну дорогу. Створив її власними руками священик Микола Сус із Борщівського району.
ОЛЬГА МАКАРОВА, с. Дністрове (Борщівський район):
«Навкруги в нас є 13 сіл, і всі люди – хто машинами, бабки – пішки, ну, на підводах, як в нас кажуть, на фірах, діточки – всьо їхало, всьо дивилося на цю пречудову красу. Ви зараз побачите, який талант це для отця, що він своїми руками це все зробив».
5 років недоспаних ночей та 110 тисяч хрестиків на одній іконі – так описує Хресну дорогу, вишиту власними руками, отець Микола Сус із села Дзвинячка, Борщівського району.
о. МИКОЛА СУС, священик с. Дзвинячка (Борщівський район):
«Вперше я почав вишивати, взяв голку з ниткою в руки, мені було 40 років, це були радянські часи, ниток купити не було де. З текстильних фабрик мені відходи давали, я розплітав. І першу вишив Тайну вечерю. Вона в мене збереглася 2,5 метри – довга, 1,5 – широка».
З того часу, отець Микола вишивав картини на релігійну тематику. Розповідає, часто свої роботи дарував. Ідея вишити Хресну дорогу виникла у священика 5 років тому, коли він був у Львові.
о. МИКОЛА СУС, священик с. Дзвинячка (Борщівський район):
«Там я побачив маленькі іконки хресної дороги, випущені в Італії, в Мілані. Я загорівся бажанням їх придбати, я їх придбав. Прийшов додому і почав вишивати».
Хоч Хресна дорога має 14 стацій, проте отець Микола вишив 15. Розповідає, не все вдавалось відразу.
о. МИКОЛА СУС, священик с. Дзвинячка (Борщівський район):
«І я почав з 15-ї, бо всі 14 – це є повільна смерть Христа на Голгофі. Але якщо зі смертю закінчується все, тоді не треба нічого. А я вишив першу – перемога над смертю – Христове Воскресіння. От до 4-ї я вишив всі голови, 9 осіб, а потім низ і в мене не помістилося. І так я зіпсував її начав другу вишивати. І так я вишивав 5 років недоспаних ночей».
Завершив свою роботу священик цього року у лютому. Тексти до кожної стації Хресної дороги отець Микола писав сам. До речі, у двох варіантах.
о. МИКОЛА СУС, священик с. Дзвинячка (Борщівський район):
«Бо перше, я почав писати текст до 1-ї стації, сам написав і потім прочитав. Воно вийшло 35 хвилин на одну стацію. Ну, якщо 15 стацій по 35 хвилин – це буде 8 годин. А ще хор півтори години, і я це все занехав. То ніхто, як би не було цікаво, ніхто слухати мене не буде. І тоді я начав таке, що саме найелементарніше».
ОЛЬГА МАКАРОВА, с. Дністрове (Борщівський район):
«Ми всі, люди, напевно, з сусідніх сіл і району, хто вже це бачив дуже раді, що таке в нас є, і що ми перед таким великим святом Воскресінням Господнім хочем прославити нашого Бога».
Отець Микола розповідає, хоче, щоб вишиту Хресну дорогу побачили якнайбільше людей, тому зараз відкликається на всі запрошення.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.