Це Збараж, райцентр на Тернопільщині, де проживає близько 14 тисяч мешканців. Раніше, кажуть чиновники, всі нечистоти з міста стікали просто у річку Гнізну. Це було проблемою як для самих збаражан, так і для мешканців прилеглих до водойми сіл. І от тепер у місті запрацювали очисні споруди.
РОМАН ПОЛІКРОВСЬКИЙ, міський голова Збаража:
«Ви знаєте, що проблема і розмови про очисні споруди відбуваються ще десь з кінця 80-х років минулого століття. Я знаю, що це велика робота, і велика відповідальність чекає нас попереду, адже обслуговування, утримання очисних споруд – це серйозний і кропіткий процес. Але, з Божою допомогою, нам вдалося побудувати його, і з Божою допомогою ми зможемо зробити так, що вони будуть функціонувати належним чином».
ТАРАС ЮРИК, народний депутат України:
«Дуже, напевно, вдало вибрана дата відкриття якраз очисних споруд. Ми, справді, перед чистим четвергом. А вчора ми вшановували пам’ять 30 річниці катастрофи, яка відбулася в Чорнобилі. Розуміння і усвідомлення того, що ми повинні берегти довкілля, те, що ми повинні той світ, який оточує нас – однозначно, це все залежить від нас самих. Тому дякую усім, дякую усім, хто долучився. Я сподіваюся, що цей об’єкт принесе багато користі для міста».
Працюють нові очисні споруди за таким принципом:
АНДРІЙ КАПАРНИК, директор фірми-субпідрядника:
«Ми заселяємо біоту, яка очищає стоки. Даємо їй можливість сісти на спеціальні носії. І коли вона на тих носіях, водичка поступово проходить ці носії, і вона очищається. Ті, хто сидять на носіях, виїдають органіку. Тобто, вони прикріплені, і вони чекають тільки, щоб їм дали їсти. Декларована потужність по тих очисних спорудах – 500 кубічних метрів на добу. Але я підозрюю, що ми, може, піднімемо її ще вище».
Реалізувати такий проект у Збаражі вдалося за рахунок коштів державного Фонду регіонального розвитку у співфінансуванні з місцевим бюджетом.
СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«З коштів Фонду регіонального розвитку на будівництво очисних споруд у Збаражі було спрямовано 14 з половиною мільйонів гривень. З бюджету місцевого було спрямовано півтора мільйона гривень. Загальна вартість проекту – 16 мільйонів 800 тисяч гривень. 200 тисяч зекономили. 200 тисяч гривень будуть спрямовані на вирішення інших проблем у самому Збаразькому районі. Хочу відзначити, що ми такі об’єкти вже в цьому році здали у Хоросткові, в Шумську, в Бережанах».
На черзі, каже Степан Барна, завершення реконструкції очисних споруд у Ланівцях.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.