Днями тернопільські школярі навчалися звукозапису

Автор:     Опубліковано: 21 Квітня 2016 о 19:05    269 переглядів

У Тернополі діють мультимедійні лабораторії оснащені сучасним обладнанням, займатися в них можуть всі охочі. Майстри із різних спеціальностей на громадських засадах щовихідних проводять майстер-класи у «Березолі» та «Перемозі». Проте для школярів 28-ї школи організували спеціальні навчання. Як це було – дивіться далі.

Днями в медійній лабораторії, що у «Березолі», провели навчання із  звукорежисури для учнів №28-ї школи.

ОКСАНА БОЖКО, організатор майстер-класів проекту «MediaLAB»

«Просто ініціювали такий собі одноразовий майстер-клас, аби ознайомити на сучасному обладнанні показати дітям, як працювати, як записати голос, записати інструмент і в кінцевому результаті має вийте якась пісня».

ЛЮБОВ ГАБРИХ, вчитель музики і художньої культури в ТЗОШ №28

«Багато дітей в нас у школі цікавляться музикою, для них музика це є щось таке чим вони живуть. І через те, користуючись нагодою,  директор нашої школи Лілія Анатоліївна взнала про майстер-клас «Звукозапису», який проводиться тут і привели сьогодні 12 дітей, які саме, одні з них грають на гітарі, інші на фортепіано, одні співають».

Учні залишилися задоволенні таким навчанням і розповідають, не лише дізналися багато цікавого, але й випробували кілька, нових для себе,  музичних інструментів.

ЛЮДМИЛА ВАВРИНІВ, учениця 11 класу ТЗОШ №28

«Надзвичайно цікаво. Я спробувала пограти на бас-гітарі, оскільки граю на акустичній – це було дуже цікаво і захоплююче насправді. Тут навіть струни грубіші, важче грати і ця гітара сама по собі важча. Акустична якась така легша».

Під час заняття, під керівництвом професіоналів, школярі спробували себе в ролі музикантів та вокалістів.

ЛЕСИК ДРАЧУК, музикант

«Ми пишемо пісню з нуля. Тобто, з дівчат і хлопців, які сьогодні були, ми дізналися хто грає на піаніно, хто на гітарах, хто співає. Вибрали якусь пісню, яка нам підійшла, це «Океан Ельзи», зараз вони записують вже вокал, ми записали піаніно, їм підіграв на барабанах, записали бас-гітару. Тобто накопичуємо матеріал, як це відбувається в студійних умовах, все по черзі, по треково».

Ця пісня і є кінцевим результатом навчання. До речі, після кожного майстер-класу, який проводять на базі медіалабів має вийти готовий продукт.

ОКСАНА БОЖКО, організатор майстер-класів проекту «MediaLAB»

«На базі обладнання, яке до нас привезли, яке в нас є, ми  проводимо по відео зйомці і монтажу, по фотографії, по анімації, створення анімаційного ролику, журналістика і PR, сценічне мовлення і звукорежисура. В навчаннях можуть брати участь всі охочі, всі бажаючі, вони є безкоштовними, в нас є люди, які проводять безкоштовно ці заняття».

Працюють медіалаби щонеділі у «Березолі» і в «Перемозі». Нагадаємо, Тернопіль став одним із трьох українських міст, у яких стартував проект «Інвестиція в культуру».

 

залишіть коментар